Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

SKUNK ANANSIE - Infidelity (Only You)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

04.02
2021
Teatr Łaźnia Nowa – spektakle na platformie PLAY KRAKÓW

Teatr Łaźnia Nowa – spektakle na platformie PLAY KRAKÓW

 
Teatr Łaźnia Nowa – spektakle na platformie PLAY KRAKÓW
Teatr Łaźnia Nowa zaprezentuje po raz pierwszy online spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”.

Premiera spektaklu w reżyserii Anny Gryszkówny, z Agnieszką Przepiórską w roli poetki Zuzanny Ginczanki, odbyła się na kilka dni przed pierwszym ogólnopolskim zamknięciem teatrów.
 
W listopadzie, gdy w terminie kolejnego grania spektaklu o Ginczance przyszedł drugi lockdown, spektakl udało się zarejestrować – dokładnie w dniu, gdy teatry znów zostały zamknięte dla publiczności.
 
Piękna historia o kobiecej sile i samoświadomości
 
„Ginczanka. Przepis na prostotę życia” to spektakl o zbyt krótkim i brutalnie przerwanym wojną życiu utalentowanej polskiej poetki o żydowskich korzeniach. Ginczanka była legendą przedwojennej Warszawy, stałą bywalczynią kawiarni Ziemiańskiej i Adria, w których toczyło się życie literackie i towarzyskie stolicy. Przyjaźniła się z Julianem Tuwimem i Witoldem Gombrowiczem. Z życia chciała czerpać garściami.
 
– Prapremierę udało nam się zagrać w symbolicznym miejscu, w kamienicy przy ulicy Mikołajskiej, w mieszkaniu, z którego Ginczanka została wyprowadzona przez Gestapo. Premiera odbyła się w Łaźni na kilka dni przed pierwszym ogólnopolskim zamknięciem teatrów. Szkoda by było, gdyby ta piękna i ważna historia o kobiecej sile i samoświadomości, z niezwykłą kreacją aktorską Agnieszki Przepiórskiej, ucichła. Zwłaszcza dzisiaj. Dlatego cieszymy się, że możemy ją zaprezentować online – mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Łaźni Nowej.
 
Spektakl będzie można oglądać na platformie VOD PLAY KRAKÓW od piątku, 5 lutego od godziny 20.00 do niedzieli, 7 lutego do godziny 20.00.
 
O przyjaźni dwóch gigantów literackich
 
Podobną drogę przeszedł spektakl Mateusza Pakuły „Lem vs. Dick”, którego premiera jesienią najpierw została przesunięta o miesiąc, a następnie przedstawienie grano na żywo tylko przez jeden weekend. „Lem vs. P.K. Dick” opowiada o zakręconych losach przyjaźni dwóch gigantów literackich: Stanisława Lema – geniusza polskiej science-fiction, i Philipa K. Dicka – wizjonera, niekwestionowanego króla fantastyki światowej. Choć opowieść jest fikcyjna, to bazuje na elementach prawdziwej biografii Lema i Dicka, którzy się znali i przez dłuższy czas wysyłali do siebie listy.
 
Spektakl również można będzie obejrzeć w lutym na platformie PLAY KRAKÓW, od 19 do 21 lutego.
 
Ostatni rok to dla teatrów prawdziwa rewolucja i ogromne wyzwanie: jak w warunkach lockdownu podtrzymać prawdziwą więź z publicznością, czyli to, co w teatrze najważniejsze? Teatr Łaźnia Nowa wypracował formułę działania online wiosną ubiegłego roku. Teraz jest przygotowany na stałe na działalność hybrydową, jednocześnie w realu i w internecie.
 
---
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners