Red Hot Chilli Peppers - Higher Ground

„Tarnów przyszłości” oczami studentów PK

14 grudnia przy ul. Bema 20 w Tarnowie otwarto wystawę studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, która prezentuje propozycje nowoczesnych rozwiązań architektonicznych dla wybranych obszarów miasta. Projekty można oglądać do 20 stycznia 2018 r.

Studenci Politechniki pokazują jak można zmienić przestrzeń publiczną miasta by była, obok praktycznych rozwiązań, również atrakcyjna wizualnie. W ponad dwustu projektach autorzy zaprezentowali m.in. wizję architektoniczną Mediateki przy ul. Bernardyńskiej, Wozowni w sąsiedztwie Pałacu Sanguszków, biblioteki PWSZ przy al. Matki Boskiej Fatimskiej, Centrum Dialogu Kultur przy ul. Żydowskiej i Muzeum Jana Szczepanika przy ul. Mickiewicza.

Projekty studentów to efekt trzech edycji konkursu przeprowadzonego przez Zakład Architektury Użyteczności Publicznej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa.

Wystawa prezentowana jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 17.00.