Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

SKUNK ANANSIE - We Love Your Apathy
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

01.04
2022
„Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” - dziś pierwszy etap konkursu!

„Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” - dziś pierwszy etap konkursu!

 
„Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” - dziś pierwszy etap konkursu!
1 kwietnia odbędzie się I etap X edycji konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Wezmą w nim udział osoby, które w wyznaczonym terminie dokonały rejestracji.


I etap będzie testem on-line złożonym z 30 pytań zamkniętych. Miejsca w wielkim finale, zaplanowanym na 22 kwietnia, wywalczy tylko dziesięcioro uczestników – pięcioro uczniów i pięcioro studentów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Troje najlepszych uczniów otrzyma nawet 100 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.  

Konkurs o patronie Politechniki Krakowskiej to już niemal tradycja. Każdego roku młodzi ludzie mają okazję poznać niezwykłą biografię Tadeusza Kościuszki. Wszystkie pytania i zagadnienia, z którymi uczestnicy spotykają się w ramach kolejnych etapów rywalizacji, opracowywane są w oparciu o wykaz odpowiednio dobranej literatury. Nad warstwą merytoryczną konkursu czuwa Komisja w składzie: prof. dr hab. Michał Baczkowski (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr hab. Krzysztof Ślusarek (Uniwersytet Jagielloński, Wydział Historyczny), dr inż. arch. Krzysztof Wielgus (Politechnika Krakowska, Wydział Architektury), gen. bryg. (r) dr Bogdan Tworkowski, prof. KAAFM (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego), mgr Piotr Kapusta (Muzeum Krakowa), mgr Robert Springwald (wiceprezes Fundacji imienia Tadeusza Kościuszki w Krakowie). Przewodniczącym tego gremium jest prorektor ds. studenckich PK dr inż. Marek Bauer. 
 
Elektroniczna rejestracja do udziału w konkursie „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” trwała od 21 lutego i do 21 marca br. Politechnika Krakowska do udziału w rywalizacji zaprosiła uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów (zgodnie z regulaminem, w konkursie nie mogą brać udziału studenci kierunku historia). 
 
Konkurs ma formułę dwuetapową. I etap – zdalny – zostanie przeprowadzony 1 kwietnia. Do finału zakwalifikuje się dziesięcioro najlepszych uczestników: pięcioro uczniów i pięcioro studentów. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe. Zdobywca I miejsca otrzyma laptop i 2000 zł. Uczestnik, który zajmie II miejsce, zdobędzie tablet i 1500 zł. Za III miejsce przewidziano czytnik e-booków i 500 zł. Troje najlepszych uczniów może też liczyć na dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej – nawet 100 punktów na wszystkie kierunki z wyjątkiem architektury krajobrazu i inżynierii wzornictwa przemysłowego. 
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz.
 
Więcej informacji pod adresem: kosciuszko.pk.edu.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners