Radio Nowinki PK - Serwis Informacyjny

2021
Szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników i studentów PK, przeprowadzane na terenie uczelni. Zgłoszenia do dziś!

Umożliwiając przyspieszenie i usprawnienie procesu szczepień przeciwko COVID-19 oraz w związku z zainteresowaniem wykazanym poprzez przeprowadzoną za pomocą Wirtualnych Kadr ankietę, Politechnika Krakowska zorganizuje szczepienia dla pracowników i studentów.
Szczepienia dla pracowników

Kierownicy jednostek są zobowiązani do wyznaczenia pracownika administracji, który sporządzi listę/wykaz pracowników chętnych do szczepienia. Listę/wykaz należy przygotować zgodnie z załączonym wzorem. Sporządzone listy/wykazy/zestawienia należy przekazać drogą elektroniczną (w wersji edytowalnej) do Uczelnianego Koordynatora szczepień lic. Anny Wiśniewskiej na adres mailowy: anna.wisniewska@pk.edu.pl najpóźniej do dnia 19 maja 2021 r. oraz przekazać w wersji papierowej.

Szczepienia dla studentów

Zapisy studentów zainteresowanych szczepieniem przeciwko COVID-19 prowadzi Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej. Zapisu można dokonać do 19 maja poprzez formularz Microsoft Forms po zalogowaniu do aplikacji Office365.

Szczepienia dla pracowników i studentów będą wykonywane przez Scanmed S.A. – Oddział Kraków. Na terenie Politechniki Krakowskiej będzie przygotowany jeden punkt szczepień w Hali Sportowej przy al. Jana Pawła II 37, 31-864 Kraków.  Terminy szczepień będą ustalone po uzyskaniu informacji z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Szczepienia rozpoczną się prawdopodobnie od 1 czerwca i potrwają do 6 czerwca br. Termin szczepienia oraz rodzaj szczepionki (najprawdopodobniej typu mRNA) są uzależnione od dostępności szczepionek. Druga dawka szczepionki będzie podana za około 5 tygodni po pierwszej.