Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

My Chemical Romance - Disenchanted
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

15.10
2020
„Syberia. Głosy z Północy” – zaproszenie na wystawę

„Syberia. Głosy z Północy” – zaproszenie na wystawę

 
„Syberia. Głosy z Północy” – zaproszenie na wystawę
Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na wystawę pt. „Syberia. Głosy z Północy”. Nową ekspozycję będzie można oglądać już od piątku, 16 października, w siedzibie muzeum przy ul. Krakowskiej 46.

„Połączenie Krakowa z syberyjską Północą jest namacalne i trwałe, piękne i zaskakujące. Na wystawie można zobaczyć to, co z Syberii przywieźli ludzie powracający z zesłania, będącego karą za udział w powstaniu styczniowym, a także ci, którzy wyjechali w tamte strony dobrowolnie, by przeżyć przygodę oraz zdobyć bogactwa.
 
(...)
 
Ale to na wystawie obecność i zesłańców, i podróżników staje się realna. W pozornym pustkowiu spotykali ludzi – żyjących nad Cieśniną Beringa Czukczów, Aleutów, Koriaków, Ewenów z górskich osad Kamczatki, Selkupów z lasów w okolicach rzeki Taz i Nieńców z kanińskiej tundry oraz Półwyspu Jamalskiego. Całkiem niedawno także badacze Muzeum Etnograficznego w Krakowie wyruszyli na spotkanie mieszkańców tamtych stron i o tych spotkaniach również opowiadamy.
 
Wystawę współtworzą również zwierzęta i duchy: te z przeszłości i te jak najbardziej współczesne. Wszystkie te głosy cicho snują północną opowieść. Posłuchajcie” - zachęcają organizatorzy wystawy.
 
Wystawa bazuje na wynikach współczesnych badań terenowych na Syberii prowadzonych przez MEK w latach 2016–2019. Badania zostały sfinansowane ze środków Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki, w ramach projektu pn. „Antropologiczna reinterpretacja kolekcji syberyjskiej ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Krakowie pochodzącej od polskich badaczy Syberii XIX wieku”. Projektem kierowała prof. UJ dr hab. Grażyna Kubica-Heller, a badania prowadzili Andrzej Dybczak, Jacek Kukuczka i Magdalena Zych.  
 
Więcej informacji na stronie internetowej etnomuzeum.eu.

---
Źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners