The Cult - Honey From A Knife

Święto Szkoły

Rektor Politechniki Krakowskiej, prof. dr. hab. Jan Kazior, zaprasza pracowników i studentów PK na coroczną uczelnianą uroczystość - Święto Szkoły. Wydarzenie będzie miało miejsce na głównym kampusie przy ul. Warszawskiej 24, w najbliższy piątek 11 maja. Ze względu na uroczystość przewidziane są godziny rektorskie.

O godz. 10:55 wydarzenie rozpocznie pochód senatorów z budynku głównego do Międzywydziałowego Centrum Edukacyjno-Badawczego PK „Działownia", z udziałem Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej, pod przewodnictwem Wiesława Olejniczaka.

Następnie o godz. 11:00 odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu PK, podczas którego Witold Szczypiński, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Generalny Grupy Azoty S.A.  wygłosi wykład pt. „Ignacy Mościcki i Eugeniusz Kwiatkowski - przemysłowcy, politycy, wizjonerzy". Ponadto wydarzenie uświetni wręczenie odznaczeń państwowych, resortowych, uczelnianych oraz nagród naukowych dla wyróżniających się pracowników naukowych jak również wręczenie dyplomów laureatom konkursu „Tadeusz Kościuszko - inżynier i żołnierz". O godz. 12:45 przewidziany jest piknik dla społeczności akademickiej. Uroczystości towarzyszyć będzie Akademicki Chór PK „Cantata" pod kierunkiem Marty Stós.

Zgodnie z decyzją władz uczelni, w piątek w godz. 10:00-14:15 trwać będą godziny rektorskie.