gg: 5430823

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

Klub Kwadrat

Galicja Productions

newsy

01.06
2023
Sukces koszykarek z Politechniki Krakowskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski

Koszykarki AZS Politechnika Korona Kraków zajęły trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski. Brązowy medal to nie jedyny sukces drużyny. Koszykarki wywalczyły także pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Od 25 do 28 maja trwały finały Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce. Był to udany turniej dla zawodniczek z AZS Politechnika Korona Kraków. Zdobyły one brązowy medal pokonując w meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Politechniki Gdańskiej (71:66).

Podopieczne Artura Włodarczyka i Aldony Patyckiej przez cały turniej prezentowały wysoki poziom. Niewiele zabrakło, by koszykarki z PK zagrały o złoto. W półfinałowym meczu przegrały bowiem z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni zaledwie 49:52.

Koszykarski turniej organizowany był przez AZS Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W rywalizacji udział wzięło 16 drużyn kobiecych i 16 drużyn męskich. Kraków reprezentowany był przez trzy drużyny kobiece i cztery męskie. W męskiej rywalizacji najdalej z krakowskich drużyn zaszła ekipa Uniwersytety Rolniczego, która w walce o trzecie miejsce przegrała z Politechniką Opolską (52:78).

W finale Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobieca drużyna Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni pokonała Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu 92:75. Z kolei w finałowym starciu mężczyzn ekipa Politechniki Gdańskiej wygrała z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni 85:64.