Red Hot Chili Peppers - Fortune Faded

Sukces absolwentów PK

Sylwia Pogodzińska i Dawid Dudek zostali laureatami międzynarodowego konkursu Young Europeans Acting for Road Safety (YEARS). Nagrody wręczono 4 września w Brukseli.

Studenci Politechniki Krakowskiej znaleźli się w gronie 4 wyróżnionych zespołów w skali całej Europy. Projekt polskiego zespołu dotyczył przebudowy przejścia dla pieszych przy ul. Okulickiego w Krakowie, gdzie często dochodziło do wypadków. Duże natężenie ruchu, słabe oświetlenie, przystanek autobusowy bez zatoczki - powodowało to duże ryzyko niekorzystnych zdarzeń.
Analiza miejsca badań pozwoliła zaproponować budowę dwumetrowej wyspy azylu oraz montaż lepszego oświetlenia. Kosztorys przebudowy zakładał wydatek w wysokości około 30 tys. zł.

Pomysł Sylwii Pogodzińskiej i Dawida Dudka został częściowo zrealizowany w maju 2017 r.