Guns N' Roses - Paradise City

Stypendium Kościuszkowskie dla prof. Vitalia Naumova

Profesor Vitalii Naumov został stypendystą amerykańskiej Fundacji im. Kościuszki. Fundacja przyznaje stypendia obywatelom Polski na przeprowadzenie badań w najbardziej prestiżowych amerykańskich uniwersytetach. Program ma służyć rozwojowi Polski. Rocznie około 40 kandydatów dostaje takie stypendium.

Od roku 2018 Fundacja postanowiła z tej puli przyznawać jedno stypendium rocznie dla obcokrajowców, którzy pracują na uniwersytetach w Polsce. Profesor V. Naumov z Katedry Systemów Transportowych, w tegorocznej edycji dostał właśnie takie stypendium! Badania będzie prowadził w Stanford University.
Gratulujemy!

W ramach grantu profesor zamierza zbadać doświadczenie Stanford University dot. obsługi transportowej pracowników i studentów uniwersytetu. Będzie implementował wykorzystywane przez Stanford Transportation Unit praktyki organizacji parkowania, ruchu autobusowego oraz rowerowego w postaci skryptów, a następnie będzie próbował na podstawie modeli ruchu zastosować te praktyki dla organizacji mobilności na polskich uczelniach, przede wszystkim na Politechnice Krakowskiej. Wyniki projektu będą udostępnione w postaci raportu dla uczelni polskich, zaprezentowane na konferencjach, a również opublikowane wspólnie z kolegami ze Stanford w jednym z najwyżej punktowanych czasopism naukowych.