Radio Nowinki PK - Wieczór w Nowinkach

Stypendia Ministra - zmiany

Wszyscy studenci którzy wyróżniają się na polu naukowym, artystycznym czy sportowym mogą starać się o stypendium ministra na rok akademicki 2015/2016

Aby otrzymać stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2015/16, warunkiem koniecznym do przyznania tego stypendium będzie posiadanie przez studenta lub doktoranta wybitnych osiągnięć naukowych lub artystycznych związanych z odbywanymi studiami. Zlikwidowano tym samym możliwość otrzymania ww. wsparcia finansowego za uzyskanie wysokiej średniej ocen w poprzednim roku studiów klasyfikującej studenta lub doktoranta w 5% najlepszych studentów lub doktorantów.

Dotychczasowe przepisy umożliwiały przyznawanie stypendium studentom zarówno na podstawie wybitnych osiągnięć, jak i średniej ocen, a w przypadku doktorantów wymóg dotyczący wybitnych osiągnięć, jak i średniej ocen należało spełnić łącznie. W przypadku osiągnięć w sporcie ich związek ze studiami nie będzie już konieczny.

MG