Laki Lan - Galeon

Stypendia Grupy Azoty dla najlepszych studentów

Inż. Olga Długosz i inż. Marcin Stępień, studenci studiów II stopnia na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej, zostali laureatami trzeciej edycji programu stypendialnego Grupy Azoty SA. Otrzymają po 1000 zł stypendium miesięcznie oraz gwarancję zatrudnienia w Grupie Azoty.

W poniedziałek 27 czerwca 2016 r. w Sali Senackiej PK nagrody wręczyli laureatom wiceprezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Azoty Witold Szczypiński oraz rektor Politechniki Krakowskiej prof. Kazimierz Furtak. Oprócz wsparcia finansowego i gwarancji zatrudnienia, stypendyści będą mieli możliwość uczestniczenia w projektach opartych na współpracy środowiska nauki z przemysłem.

Inż. Olga Długosz jest absolwentką studiów inżynierskich na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa, specjalności inżynieria procesów technologicznych. Była w gronie najlepszych absolwentów Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej PK rocznika 2015/16. Obecnie studiuje na studiach II stopnia na kierunkach: inżynieria chemiczna i procesowa oraz technologia chemiczna. Inż. Marcin Stępień ukończył studia I stopnia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa, specjalność inżynieria procesów technologicznych z wysoką średnią ocen. Odbył staże zawodowe w Fundacji Swingtherm i Kompanii Piwowarskej S.A. Od 2016 roku kontynuuje kształcenie na II stopniu studiów na tej samej specjalności.

Grupa Azoty od lat łączy biznes z nauką, współpracując z renomowanymi jednostkami akademickimi i realizując wspólnie z nimi liczne projekty naukowo-badawcze i edukacyjne. Elementem tych działań jest program stypendialny Grupy Azoty, dedykowany studentom Politechniki Krakowskiej, którzy osiągają sukcesy w dziedzinach związanych z profilem działalności firmy: inżynierii chemicznej, technologii chemicznej lub chemii. Program jest elementem zawartego w 2010 r. szerszego porozumienia o współpracy pomiędzy Grupą Azoty a uczelnią.