Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków
tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823
Obserwuj nas na:
ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!
Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.
Gala finałowa odbyła się 13 czerwca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i nie zabrakło na niej reprezentacji Politechniki Krakowskiej. W MedBiz Innovations Program studentki z PK zdobyły nagrodę główną i tytuł zwycięzcy wśród Najlepszych Młodych Innowatorów w Polsce.
Gala finałowa programów MedBiz Innovations Program i Green Innovations Challenge to największe wydarzenie pre-seedowe dla młodych ludzi w Polsce. Podczas niej, niczym w popularnym programie „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”, zespoły musiały przeprowadzić prezentację inwestorską i przekonać inwestorów, że to właśnie ich projekt jest tym najlepszym.
Zadaniem młodych wynalazców było opracowanie innowacyjnego pomysłu na produkt lub usługę, która będzie połączeniem nowoczesnych technologii, medycyny i biznesu. W programie mentoringowym MedBiz Innovations projekt dotyczący innowacyjnych materiałów opatrunkowych zaprezentowały studentki z Koła Naukowego Smart Mat. Zespół w składzie: mgr inż. Magdalena Bańkosz, Katarzyna Sala, inż. Dominika Wanat, inż. Klaudyna Grzela stanął w ogniu pytań dotyczących projektu. Studentki wybroniły swój pomysł i zachwyciły nim wpływowe osoby z branży MedTech i biznesu zdobywając nagrodę główną. W programie wzięły udział 254 osoby prezentując 73 projekty, z których „Biohydrogels” okazał się najlepszy.
Studentki swoja przygodę z MedBiz Innovations Program rozpoczęły już w lutym br. W ramach programu został im przydzielony mentor. Był nim Piotr Pyszkowski, współzałożyciela firmy Tequma AG. Prace zespołu „BioHydrogels” wspierała także dr hab. inż. Bożena Tyliszczak, prof. PK oraz FutureLab.
Pomysłodawcą i liderką zespołu „BioHydrogels” była mgr inż. Magdalena Bańkosz. Jest ona doktorantką Szkoły Doktorskiej PK w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa. Na swoim koncie ma już wiele sukcesów w tym m.in. liczne medale na Międzynarodowych Wystawach Wynalazków, Tytuł Finalisty w konkursie Studencki Nobel w kategorii Nauki Przyrodnicze i Energetyka oraz tytuł Laureata Konkursu Kół Naukowych KOKON w kategorii Innowacje i Nowe Technologie. Magdalena Bańkosz jest także współautorką ponad 30 publikacji naukowych i 3 zgłoszeń patentowych.
Najmłodszym członkiem zespołu była Katarzyna Sala, która studiuje na III roku inżynierii materiałowej WIMiF, a także pełni funkcję przewodniczącej KN SmartMat. W zespole „BioHydrogels” pracowała także inż. Dominika Wanat. Jest ona studentką IV roku inżynierii materiałowej WIMiF oraz Przewodniczącą Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego WIMiF i Wiceprzewodnicząca Samorządu Studenckiego Politechniki Krakowskiej. Sukces zespołu był możliwy także dzięki pracy i zaangażowaniu inż. Klaudyny Grzeli studentki V roku inżynierii materiałowej (WIMiF).
13 czerwca odbyła się także gala finałowa programu mentoringowego Green Innovations Challange. Tu również pojawił się projekt studentek z PK. Zespół w składzie: inż. Kamila Kotnis, inż. Paulina Krajewska, Joanna Waśko i inż. Magdalena Kaleta zaprezentował projekt AQUASPOT. Jest to projekt związany z ekologicznym, a także estetycznym aspektem zbierania oraz zagospodarowania wody deszczowej. Rozwiązanie studentek znalazło się w finale i zajęło znakomite szóste miejsce wśród wszystkich finałowych projektów, a trzecie wśród tych, które były rozwijane w ramach programu mentoringowego Green Innovations Challange.
Kamila Kotnis, Paulina Krajewska i Magdalena Kaleta są studentkami ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku inżynieria produkcji na Wydziale Mechanicznym PK, a także absolwentkami kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Z kolei Joanna Waśko jest studentką inżynierii środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PK.
MedBiz Innovations Program łączy studentów z różnych środowisk, którzy opracowują produkty lub usługi będące połączeniem nowoczesnych technologii, medycyny i biznesu. Z kolei Green Innovations Challenge jest programem mentoringowym tworzącym przestrzeń dla młodych przedsiębiorców i studentów w sektorze zielonych innowacji, którzy chcą tworzyć innowacje w obszarach: Odnawialnych Źródeł Energii (OZE), ekologii, elektromobilności, ochrony środowiska czy zrównoważonego rozwoju. Oba programy powstały z inicjatywy Innovations Hub Foundation.
Facebook Instagram Poliechnika Krakowska GALERIA RADIOWA Nasza Politechnika Klub Kwadrat © Copyright 2011