Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

David Guetta Feat. Sia - David Guetta Feat. Sia - She Wolf (Falling To Pieces) - Radio Edit
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

01.06
2021
Studentka WM PK Agnieszka Tkaczyk laureatką konkursu Kraków bez barier

Studentka WM PK Agnieszka Tkaczyk laureatką konkursu Kraków bez barier

 
Studentka WM PK Agnieszka Tkaczyk laureatką konkursu Kraków bez barier
W pięciu kategoriach 14. edycji konkursu „Kraków bez barier” przyznano osiem nagród głównych i dziewięć wyróżnień. Wśród laureatów znalazła się przedstawicielka Politechniki Krakowskiej.

Konkurs od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także inicjatywy, postawy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta i pełniej korzystać z oferty różnych instytucji i firm.
 
„Kraków bez barier” przez jedenaście lat był konkursem architektonicznym, ale dwa lata temu postanowiono rozszerzyć formułę o dodatkowe, ważne społecznie kategorie. Od 2018 roku nagrody i wyróżnienia otrzymują zarówno firmy architektoniczne, które przystosowują obiekty i przestrzeń publiczną do potrzeb niepełnosprawnych, jak też twórcy innowacyjnych projektów badawczych i organizatorzy wydarzeń społecznych promujących Kraków jako miasto przyjazne osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Nowe podejście spotkało się z pozytywnym odzewem i zwiększoną liczbą zgłoszeń.
 
W kategorii innowacyjne technologie i innowacyjne projekty badawcze zwyciężył projekt elektronicznej protezy dłoni sterowanej impulsami mięśniowymi, który ma na celu przywrócenie osobom niepełnosprawnym utraconych funkcji amputowanej kończyny, a przez to poprawę jakości ich życia, zwiększenie komfortu psychicznego i umożliwienie powrotu do sprawności. Autorką projektu jest Agnieszka Tkaczyk, studentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej.
Do tegorocznej edycji wpłynęło 46 zgłoszeń. W pięciu konkursowych kategoriach przyznano osiem nagród głównych i dziewięć wyróżnień. Więcej o nich: kliknij tutaj

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners