Radio Nowinki - HERRBATKA - Greckie wakacje ... :-)

Studentka PK zdobyła medal w Rio

Reprezentantka Polski na igrzyskach paraolimpijskich w Rio, Anna Trener-Wierciak, zdobyła brązowy medal w skoku w dal. Medalistka ukończyła w tym roku studia I stopnia na kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej.

W czerwcu Trener-Wierciak obroniła pracę inżynierską „Projekt koncepcyjny ujęcia wody podziemnej za pomocą zespołu studni wierconych”. Przed igrzyskami nikt nie liczył na medal Anny Trener-Wierciak. 25-letnia zawodniczka Tarnowskiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „Start” skoczyła na odległość 4,53 i tym samym wywalczyła ósmy krążek dla Polski podczas igrzysk w Brazylii.

Gratulujemy!