Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Swedish House Mafia - Swedish House Mafia - Don't You Worry Child (feat. John Martin) [radio edi[
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

30.12
2021
Student z I-szą nagrodą w konkursie krakowskiej firmy Multiprojekt

Student z I-szą nagrodą w konkursie krakowskiej firmy Multiprojekt

 
Student z I-szą nagrodą w konkursie krakowskiej firmy Multiprojekt
Student Automatyki i Robotyki Wojciech Zelek zdobył pierwsze miejsce w konkursie pn. „Stwórz stanowisko edukacyjne w oprogramowaniu Simultus”, organizowanym przez firmę Multiprojekt.

 

Zwycięska praca pn. „Zautomatyzowana linia produkcyjna” jest częścią projektu realizowanego w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej, której promotorem jest dr inż. Marcin Morawski z Katedry Inżynierii i Automatyzacji Produkcji. Praca dotyczy wykonania modelu symulacyjnego fragmentu linii produkcyjnej, z wykorzystaniem nowego oprogramowania o nazwie Simultus, które jest sprzedawane i rozwijane przez krakowską firmę Multiprojekt. Pan Wojciech zaimplementował model linii produkcyjnej wyposażonej w siłowniki pneumatyczne, manipulator o kartezjańskim układzie współrzędnych, oraz własne modele CAD wybranych elementów mechanicznych. Do tego napisał i zintegrował z modelem program sterujący w języku drabinkowym dla sterowników marki Fatek, dzięki czemu cały projekt odzwierciedla w pewnym stopniu fragment rzeczywistego układu automatyki.

Projekt Pana Zelka w ciekawy sposób prezentuje szerokie możliwości nowego programu do symulacji układów automatyki jak również wskazuje pewne jej ograniczenia, które mogą pomóc twórcom udoskonalić tą aplikację w kolejnych wersjach. Okazało się, że spotkał się on również z uznaniem inżynierów z firmy Multiprojekt.

Prezentację nagrodzonej pracy można zobaczyć TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy!

 

---

Fot. archiwum prywatne W. Zelka

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners