Wally Lopez - 01 Wally Lopez - You Can't Stop The Beat feat. Jamie Scott (Original Mix)

Student sam w domu - akcja Parlamentu Studenckiego RP

Czy odwołanie zajęć na uczelniach to dla studentów 2 tygodnie ferii? Nie, uczelnie organizują nauczanie zdalne, a służby sanitarne namawiają do pozostania w miejscu zamieszkania. Parlament Studentów RP przyłącza się do tego apelu i organizuje akcje „Student sam w domu".

-Chcemy, by zgodnie z rekomendacjami, studenci, którzy mogą przechodzić chorobę również bezobjawowo, potraktowali czas wolny od zajęć na uczelni, jako czas, który powinni spędzić w domu, ale też, który można ciekawie wykorzystać. – tłumaczy Dominik Leżański, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP. – Na naszej stronie psrp.org.pl powstała zakładka „Student sam w domu”, gdzie gromadzimy propozycje spędzenia tego okresu. Są kursy językowe, odnośniki do blogów poświęconych zdobywaniu kompetencji miękkich czy biznesowych, polecane popularnonaukowe kanały na youtube. Na wydarzeniu o tej samej nazwie zachęcamy studentów do dzielenia się swoimi pomysłami!

Przedstawiciele studentów przypominają swoim kolegom i koleżankom, że czas bez zajęć należy traktować jako kwarantannę, a nie okazję do spotkań towarzyskich. Zgodnie z zaleceniami powinno się zostać w miejscu zamieszkania, unikać przemieszczania i dużych skupisk ludzi. Zalecenia nakazują także ograniczenie kontaktów z osobami starszymi i chorymi – młodzi ludzie mogą być zarażeni koronawirusem i nie mieć żadnych objawów, a przez to będą stanowić zagrożenie dla osób w swoim otoczeniu.

Dwa tygodnie to czas, który można poświęcić na nadrabianie zaległości na uczelni, m.in. korzystając ze źródeł dostępnych online, ale i na rozwój swoich pasji czy nabycie nowych kompetencji. Parlament Studentów RP zachęca do korzystania z darmowych kursów online, śledzenia ciekawych blogów czy kanałów na youtube, a także do odwiedzenia portali związanych z kulturą.

PSRP zachęca także do zaangażowania się w akcje instytucje i podmioty, które mają ciekawe zbiory dostępne online – filmy, książki, kursy etc. Na adres studentsamwdomu@psrp.org.pl można zgłaszać propozycje współpracy. Także sami studenci wymieniają się poleceniami bezpośrednio na wydarzeniu „Student sam w domu”. Wszystkie łączy jedno – pozwolą ciekawie spędzić najbliższe kilkanaście dni, nie narażając zdrowia innych osób!

Wydarzenie na FB: >link<