Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Klaus Mitffoch - Strzezcie sie tych miejsc
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.03
2020
Student sam w domu - akcja Parlamentu Studenckiego RP

Student sam w domu - akcja Parlamentu Studenckiego RP

 
Student sam w domu - akcja Parlamentu Studenckiego RP
Czy odwołanie zajęć na uczelniach to dla studentów 2 tygodnie ferii? Nie, uczelnie organizują nauczanie zdalne, a służby sanitarne namawiają do pozostania w miejscu zamieszkania. Parlament Studentów RP przyłącza się do tego apelu i organizuje akcje „Student sam w domu".
 
-Chcemy, by zgodnie z rekomendacjami, studenci, którzy mogą przechodzić chorobę również bezobjawowo, potraktowali czas wolny od zajęć na uczelni, jako czas, który powinni spędzić w domu, ale też, który można ciekawie wykorzystać. – tłumaczy Dominik Leżański, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP. – Na naszej stronie psrp.org.pl powstała zakładka „Student sam w domu”, gdzie gromadzimy propozycje spędzenia tego okresu. Są kursy językowe, odnośniki do blogów poświęconych zdobywaniu kompetencji miękkich czy biznesowych, polecane popularnonaukowe kanały na youtube. Na wydarzeniu o tej samej nazwie zachęcamy studentów do dzielenia się swoimi pomysłami!
 
Przedstawiciele studentów przypominają swoim kolegom i koleżankom, że czas bez zajęć należy traktować jako kwarantannę, a nie okazję do spotkań towarzyskich. Zgodnie z zaleceniami powinno się zostać w miejscu zamieszkania, unikać przemieszczania i dużych skupisk ludzi. Zalecenia nakazują także ograniczenie kontaktów z osobami starszymi i chorymi – młodzi ludzie mogą być zarażeni koronawirusem i nie mieć żadnych objawów, a przez to będą stanowić zagrożenie dla osób w swoim otoczeniu.
 
Dwa tygodnie to czas, który można poświęcić na nadrabianie zaległości na uczelni, m.in. korzystając ze źródeł dostępnych online, ale i na rozwój swoich pasji czy nabycie nowych kompetencji. Parlament Studentów RP zachęca do korzystania z darmowych kursów online, śledzenia ciekawych blogów czy kanałów na youtube, a także do odwiedzenia portali związanych z kulturą.
 
PSRP zachęca także do zaangażowania się w akcje instytucje i podmioty, które mają ciekawe zbiory dostępne online – filmy, książki, kursy etc. Na adres studentsamwdomu@psrp.org.pl można zgłaszać propozycje współpracy. Także sami studenci wymieniają się poleceniami bezpośrednio na wydarzeniu „Student sam w domu”. Wszystkie łączy jedno – pozwolą ciekawie spędzić najbliższe kilkanaście dni, nie narażając zdrowia innych osób!
 
Wydarzenie na FB: >link<
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners