Rotten Bark - Beep Song

Student Politechniki w finale konkursu Renault

Daniel Czyszczoń student II roku inżynierii wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej został jednym z pięciu finalistów konkursu na projekt samochodu autonomicznego „Renault. Passion for Design or Innovation”.

W konkursie spośród 53 prac jury wybrało czterech finalistów, wśród nich Daniela, natomiast pod koniec czerwca piąty finalista został wyłoniony w wyniku głosowania internautów, którzy przyznali jednemu z projektów „dziką kartę”. Z finałowej piątki Anthony Lo, dyrektor Designu Zewnętrznego Renault i przewodniczący jury konkursu, wybierze trzech laureatów, których poznamy podczas konferencji prasowej 7 września, w Soho Factory w Warszawie.

W swoim projekcie Daniel Czyszczoń chciał zwrócić uwagę, że nadchodzi nowy etap w rozwoju transportu drogowego. Jego elektryczny Renault Avame to nowy komfort podróżowania. Wnętrze pojazdu to przestrzeń do odpoczynku i rozmów, ale dzięki nowoczesnym systemom multimedialnym również do kreatywnego spędzania czasu, bądź zarządzania domem lub firmą. Ideą konkursu było zaprojektowanie samochodu autonomicznego, nazywanego też „autem bez kierowcy”.