Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków
tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823
Obserwuj nas na:
ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!
Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.
Publikacja zatytuowana „Teoria i analiza obwodów. Omówienie podstawowych narzędzi stosowanych przy analizie obwodów elektrycznych” pozwala zapoznać się z elementarnymi zagadnieniami związanymi z elektrotechniką. Autorzy wychodzą od definicji prądu i podstawowych pojęć oraz warunków przepływu prądu, by dalej przejść do sposobów łączenia rezystorów, a następnie wyjaśnić bardziej zaawansowane metody stosowane w analizie obwodów elektrycznych. Wszystko to za pomocą prostych przykładów i analogii. Każde zagadnienie zostało dokładnie opisane. Poza przedstawieniem narzędzi stosowanych w elektrotechnice, podręcznik zawiera przykładowe zadania obliczeniowe w formie: zadanie, rozwiązanie, komentarz.
– Książka jest – najogólniej rzecz ujmując – takim całkowitym wprowadzeniem w szeroko pojęte zagadnienia związane z elektrotechniką. Jest skierowana głównie dla studentów I roku studiów inżynierskich, ale myślę, że uczniowie techników również mogą na niej dużo skorzystać – mówi inż. Maciej Gibas. – Nie ukrywam, że przy pisaniu podręcznika kierowałem się sylabusem, który przecież i mnie dotyczył, gdy byłem studentem pierwszych lat studiów. Ponadto, jednym z moich celów było napisanie podręcznika językiem, który trafia do młodych ludzi i w ten sposób zachęci ich do dalszego zgłębiania tematu. Można to chyba potraktować jako swoistą „innowację” wprowadzoną do tego typu publikacji. Podręcznik mojego współautorstwa ma im uzmysłowić, że określone zagadnienia tylko pozornie wyglądają na bardzo skomplikowane - dodaje autor książki.
Teraz z efektu wspólnej pracy Macieja Gibasa i Konrada Hawrona mogą korzystać studenci Politechniki Krakowskiej i innych uczelni, a także uczniowie techników. Podręcznik, którego powstanie było możliwe dzięki finansowaniu pozyskanemu z programu POWER, dostępny jest na stronie internetowej: power.pk.edu.pl/materialy-dydaktyczne. W przyszłości planowany jest również niewielki nakład papierowy, który trafi m.in. do Biblioteki Politechniki Krakowskiej. Autorzy planują już drugą część publikacji. Na ukończeniu są prace nad podręcznikiem do projektowania 3D, w którego opracowanie zaangażowali się – oprócz Macieja Gibasa – dr inż. Tomasz Makowski z WIEiK oraz studentki PK, Amelia Święcicka (WIEiK) i Marcelina Jałowiec (WM).
Facebook Instagram Poliechnika Krakowska GALERIA RADIOWA Nasza Politechnika Klub Kwadrat © Copyright 2011