Nieznany wykonawca - Œcie¿ka 1

2024
Student architektury na PK zwycięzcą w międzynarodowym konkursie Paradyż Designers

Piotr Hańderek, student architektury na Politechnice Krakowskiej został zwycięzcą trzeciej edycji konkursu Paradyż Designers. Pierwszą nagrodę zdobył w kategorii Projekt Studencki, w której rywalizowali ze sobą studenci kierunków architektonicznych i artystycznych z całego świata. Głównym zadaniem, przed którym stanęli uczestnicy, było zaprojektowanie przestrzeni lub produktu w formie grafiki 3D z zastosowaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Po raz pierwszy konkurs Paradyż Designers przeprowadzony był na skalę międzynarodową. Zgłoszono do niego niemal tysiąc prac z całego świata. Spośród nich jury pod przewodnictwem Jürgena Mayera H. wybrało najlepsze projekty prezentujące nieszablonowe podejście do projektowania przestrzeni i produktów z wykorzystaniem spieków wielkoformatowych TRI-D.

Swoje projekty uczestnicy konkursu mogli zgłaszać w trzech kategoriach: Głównej, Projekt Studencki oraz Specjalnej z podziałem na zastosowanie spieków TRI-D: Produkt, Outdoor i Wnętrze. W każdej z nich jury przyznało trzy nagrody. Zdaniem jury najlepszy Projekt Studencki przygotował Piotr Hańderek, a tym samym uzyskał tytuł zwycięscy III edycji międzynarodowego konkursu, pierwszą nagrodę o wartości 2 000 EURO oraz wyjazd na targi Salone del Mobile 2024. Drugie miejsce zdobył Szczepan Zalewski, student Wydziału Architektury na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a trzecią Ohireme Uanzekin z Nigerii, student architektury na Heriot-Watt University Dubai.

W kategorii Głównej przeznaczonej dla architektów i projektantów wnętrz pierwszą nagrodę zdobył Selcuk Kismir z Turcji, drugą Mostafa Salem z Egiptu, a trzecią Agata Gała z Polski. Z kolei nagrodę w kategoriach Specjalnych otrzymali: Małgorzata Niedzielska z Polski (Produkt), Mostafa Salem z Egiptu (Outdoor) oraz Marta Żebrowska-Wojczuk i Weronika Król z Polski (Wnętrze). Jury w kategorii Specjalnej szczególną uwagę zwracało na zastosowanie spieków TRI-D jako produktu oraz wewnątrz i na zewnątrz budynków (jako część małej architektury). Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w maju w Warszawie. Wszystkie nagrodzone projekty można oglądać są na stronie www.paradyzdesigners.com. Konkurs został zorganizowany przez Ceramikę Paradyż pod patronatem ArchDaily.