Coma - Sierpien

Studenci pomagają dzieciom po chemioterapii: akcja „O włos od pomocy” na PK

Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej po raz czwarty organizuje akcję „O włos od pomocy na PK”. Zapisy osób, które zechcą oddać swoje włosy w ramach wydarzenia już trwają.

W środę 27 listopada w godzinach od 9.00-17.00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki w Sali 317 odbywać się będzie wielkie cięcie – najlepsi krakowscy fryzjerzy przeprowadzą metamorfozy darczyńców. Ścięte włosy zostaną wykorzystane do produkcji peruk, które współorganizator wydarzenia – Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI – przekaże następnie dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową. Utrata włosów jest bardzo częstym skutkiem ubocznym chemioterapii i powoduje to u małych pacjentów dodatkowy stres. Podarowana peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu znosić trudy związane z chorobą i leczeniem.

Włosy mogą oddać nie tylko studenci Politechniki Krakowskiej. W akcji może wziąć udział każdy, także dzieci. Minimalna długość włosów do oddania powinna wynosić co najmniej 30 cm. Włosy mogą być farbowane, zbliżone kolorem do naturalnego odcienia, ale nie rozjaśnione. Aby wziąć udział w akcji „O włos od pomocy” należy dokonać rejestracji za pomocą internetowego formularza.

Osoby, które nie będą mogły zjawić się na Politechnice 27 listopada lub wolą skorzystać z usług swojego ulubionego salonu fryzjerskiego mogą przekazać ścięte włosy bezpośrednio organizatorom akcji. Prawidłowo obcięte włosy będą przyjmowane przez cały listopad oraz grudzień w biurze Samorządu Studenckiego PK w pok. 107, budynek SJO na kampusie przy ul. Warszawskiej 24.

Poprzednie edycje akcji „O włos od pomocy na PK” cieszyły się dużym zainteresowaniem. W 2016 r. Politechnika była pierwszą uczelnią w Krakowie, gdzie zorganizowano takie wydarzenie.

Na zdjęciach: Akcja „O włos od pomocy na PK” w 2018 r. / fot. Jan Zych