Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Florence and the Machine - You've Got Love
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

12.11
2019
Studenci pomagają dzieciom po chemioterapii: akcja „O włos od pomocy” na PK

Studenci pomagają dzieciom po chemioterapii: akcja „O włos od pomocy” na PK

 
Studenci pomagają dzieciom po chemioterapii: akcja „O włos od pomocy” na PK
Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej po raz czwarty organizuje akcję „O włos od pomocy na PK”. Zapisy osób, które zechcą oddać swoje włosy w ramach wydarzenia już trwają.
 
W środę 27 listopada w godzinach od 9.00-17.00 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki w Sali 317 odbywać się będzie wielkie cięcie – najlepsi krakowscy fryzjerzy przeprowadzą metamorfozy darczyńców. Ścięte włosy zostaną wykorzystane do produkcji peruk, które współorganizator wydarzenia – Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI – przekaże następnie dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową. Utrata włosów jest bardzo częstym skutkiem ubocznym chemioterapii i powoduje to u małych pacjentów dodatkowy stres. Podarowana peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu znosić trudy związane z chorobą i leczeniem.
 
Włosy mogą oddać nie tylko studenci Politechniki Krakowskiej. W akcji może wziąć udział każdy, także dzieci. Minimalna długość włosów do oddania powinna wynosić co najmniej 30 cm. Włosy mogą być farbowane, zbliżone kolorem do naturalnego odcienia, ale nie rozjaśnione. Aby wziąć udział w akcji „O włos od pomocy” należy dokonać rejestracji za pomocą internetowego formularza.

Osoby, które nie będą mogły zjawić się na Politechnice 27 listopada lub wolą skorzystać z usług swojego ulubionego salonu fryzjerskiego mogą przekazać ścięte włosy bezpośrednio organizatorom akcji. Prawidłowo obcięte włosy będą przyjmowane przez cały listopad oraz grudzień w biurze Samorządu Studenckiego PK w pok. 107, budynek SJO na kampusie przy ul. Warszawskiej 24.
 
Poprzednie edycje akcji „O włos od pomocy na PK” cieszyły się dużym zainteresowaniem. W 2016 r. Politechnika była pierwszą uczelnią w Krakowie, gdzie zorganizowano takie wydarzenie.
 
Na zdjęciach: Akcja „O włos od pomocy na PK” w 2018 r. / fot. Jan Zych
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners