Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Various Artists - Amy Winehouse / Rehab
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

18.08
2020
Studenci Politechniki Krakowskiej zdobywcami Diamentowych Grantów na badania naukowe

Studenci Politechniki Krakowskiej zdobywcami Diamentowych Grantów na badania naukowe

 
Studenci Politechniki Krakowskiej zdobywcami Diamentowych Grantów na badania naukowe
Aleksandra Sierakowska i Patryk Szymaszek z Politechniki Krakowskiej zostali laureatami IX edycji konkursu w ramach programu Diamentowy Grant, realizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku na finansowanie studenckich projektów przeznaczono 14 milionów złotych.

 

Program Diamentowy Grant skierowany jest do wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. Maksymalna wysokość finansowego wsparcia na realizację pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy, może wynieść nawet 220 tys. zł. 
 
W IX edycji konkursu, Diamentowy Grant zdobyło 69 studentów. Laureaci zostali wyłonieni spośród 173 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym. Tym samym grono laureatów zwiększyło się do 758 osób. W tym roku minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek przyznał ok. 14 milionów zł na finansowanie studenckich projektów.
 
Inż. Aleksandra Sierakowska z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej otrzymała w ramach programu 220 tys. zł na realizację projektu pn. „Synteza i badanie właściwości nowych, zaawansowanych biomateriałów przewodzących do zastosowań w regeneracji uszkodzeń tkanki nerwowej”. Grant w wysokości 220 tys. zł trafił również do inż. Patryka Szymaszka (WIiTCh). Dofinansowanie z MNiSW pozwoli mu prowadzić badania naukowe pn. „Projektowanie i synteza nowych sensorów luminescencyjnych oraz ich fotochemiczne badania potencjalnej przydatności do selektywnego i wielofunkcyjnego zastosowania w diagnostyce molekularnej”. 
 
Wykaz laureatów IX edycji programu Diamentowy Grant dostępny jest na stronie MNiSW: https://www.gov.pl/web/nauka/diamentowe-granty-przyznane
 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners