Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Alex Clare - Too Close
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

28.10
2020
Studenci Politechniki Krakowskiej walczą o nagrody „Pro Juvenes”

Studenci Politechniki Krakowskiej walczą o nagrody „Pro Juvenes”

 
Studenci Politechniki Krakowskiej walczą o nagrody „Pro Juvenes”
„Gotuj z SSPK”, „Niezbędnik studenta”, „Prototyp elektronicznej protezy ręki” – te inicjatywy walczą w kilku kategoriach w finale konkursu o Nagrodę „Pro Juvenes”. Dodatkowo szansę na statuetkę ma też Piotr Kidoń – biegacz z Wydziału Mechanicznego. Zwycięzcy zostaną wybrani na podstawie głosowania internetowego, które potrwa do 30 października do godz. 21.00.
 
Konkurs o Nagrody „Pro Juvenes” organizuje od 2013 r. Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Celem przedsięwzięcia jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych żakom i wspierających potencjał młodych ludzi. W tym roku rywalizacja toczy się w dwunastu kategoriach. Inicjatywy z Politechniki Krakowskiej zyskały nominacje w czterech: „Studenckie inicjatywy prozdrowotne”, „Studia bez barier”, „Studencki projekt roku”, „Student sportowiec”.
 
Projekt „Gotuj z SSPK” (kategoria: „Studenckie inicjatywy prozdrowotne”) był realizowany na przełomie maja i czerwca br. w social mediach. Głównym celem akcji było zaprezentowanie studentom prostych, zdrowych i niedrogich przepisów kulinarnych. Projekt został podzielony na dwa etapy. Pierwszy odbywał się w maju na Instagramie. Studenci z Politechniki na profilu Samorządu Studentów udostępniali relacje z przepisami przygotowanymi przez instagramowych blogerów. W drugim etapie (czerwiec) utworzono wydarzenie na Facebooku, gdzie zostały udostępnione przepisy wraz z instrukcją wideo, którą przygotowali członkowie SSPK. Nagrania cieszyły się dużą popularnością.
 
„Niezbędnik studenta” (kategoria: „Studia bez barier”) to kampania informacyjna, która rozpoczęła się pod koniec sierpnia br. Projekt był odpowiedzią na zapotrzebowanie nowych studentów na informacje dotyczące świadczeń socjalnych, stypendiów, zapomóg itp. Kampania została zrealizowana przez dwie komisje Samorządu Studentów: Komisję Socjalno-Prawną, która odpowiadała za treść merytoryczną oraz Komisję Promocji i Mediów, zajmującą się szatą graficzną, przedstawieniem treści w postaci infografik oraz publikacją przygotowanych materiałów w social mediach. Zwieńczeniem projektu było stworzenie poradnika stypendialnego, w którym zostały zawarte oraz rozszerzone wcześniejsze informacje, a także znalazły się szablony uzupełnionych wniosków. Poradnik został udostępniony na głównym fanpage’u Samorządu oraz stronie internetowej.
 
Prototyp elektronicznej protezy ręki (kategoria: „Studencki projekt roku”) został zaprojektowany przez studentkę Wydziału Mechanicznego PK. Sterowanie dłonią odbywa się za pomocą zbierania i przetwarzania sygnałów EMG z mięśni przedramienia. Całość opiera się na platformie „Arduino”, zaś model dłoni stworzony został w oparciu o technologię druku 3D.
 
Piotr Kidoń, student II roku kierunku inżynieria produkcji na Wydziale Mechanicznym PK, walczy o Nagrodę „Pro Juvenes” w kategorii „Student sportowiec”. Jego koronnym dystansem jest bieg na 400 m ppł, w którym odnosi największe sukcesy, ale również biegi sztafetowe i „płaskie”. Zawodnik posiada status „Zaplecza Kadry Narodowej” zgodnie z oficjalnym wykazem szkolonych zawodników Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, rozegranych we wrześniu w Łodzi, Piotr Kidoń w biegu na 400 m ppł z wynikiem 54.43 s zdobył 3. miejsce w klasyfikacji generalnej AMP, 2. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych i 3. miejsce w klasyfikacji Klubów Sportowych AZS.
 
Głosowanie na projekty walczące o nagrody „Pro Juvenes” trwa do piątku 30 października do godziny 21.00. Odbywa się za pośrednictwem strony: 
 
 
W 2018 r. Nagrodą „Pro Juvenes” został wyróżniony 42. Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. Bieg Kościuszkowski zwyciężył w kategorii „Sport Studencki”.
 
Więcej informacji o konkursie i nominowanych: projuvenes.psrp.org.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners