Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Various Artists - Maroon5 / Makes Me Wonder
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

26.01
2023
Studenci PK wyróżnieni za niesamowity czyn!

Studenci PK wyróżnieni za niesamowity czyn!

 
Studenci PK wyróżnieni za niesamowity czyn!
Aneta Klepacz i Eryk Byrski otrzymali specjalne podziękowania od rektora PK prof. Andrzeja Białkiewicza. Studenci z Wydziału Inżynierii Lądowej podjęli akcję ratunkową, która pomogła uratować życie pana Krzysztofa, pracownika służb technicznych uczelni, po tym jak kilkanaście dni temu zasłabł na kampusie głównym PK.
 
Aneta i Eryk nie stracili zimnej głowy, wezwali karetkę i fachowo udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki temu z pomocą zdążyli przybyć zawodowi ratownicy. Nasi studenci potrafili prawidłowo ocenić stan osoby, która straciła świadomość, właściwie ją ułożyć, tak by kontrolować utrudnione oddychanie. Byli gotowi do rozpoczęcia resuscytacji i pozostawali w kontakcie telefonicznym z zespołem ratownictwa. Lekarze z Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, gdzie pan Krzysztof przeszedł potem operację serca, ocenili, że bez tej pierwszej pomocy uratowanie pacjenta mogło się nie udać.

- Jestem dumny, że studenci Politechniki Krakowskiej potrafią w każdej sytuacji zachować się właściwie i nie pozostają obojętni na los drugiego człowieka. Musieli się Państwo skonfrontować z niespodziewaną i bardzo trudną sytuacją. Wobec zagrożenia życia innej osoby, okazaliście empatię, bezinteresowność i serce, a także  w pełni profesjonalne podejście. Gotowość niesienia pomocy w nagłej sytuacji wydaje się oczywista i bezwarunkowa, ale trzeba pamiętać, że wymaga odwagi, determinacji i niezachwianej postawy, bo w tym jednym momencie bierzemy odpowiedzialność za ludzkie życie. Państwo to życie pomogli uratować, dlatego żadne podziękowania nie będą tu wystarczające - takimi słowami Rektor PK podziękował Anecie i Erykowi. Studenci otrzymali specjalny list podczas wczorajszego posiedzenia Senatu.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners