Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Rusty Cage - Rusty Cage / Bound to Fall
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

14.03
2023
Studenci PK świętują Dzień Liczby Pi

Studenci PK świętują Dzień Liczby Pi

 
Studenci PK świętują Dzień Liczby Pi
14 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Liczby Pi. Po raz kolejny w obchody tego święta włączą się studenci Politechniki Krakowskiej. Organizatorzy wydarzenia (tj. Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Informatyki i Telekomunikacji) przygotowali na ten dzień różne atrakcje. Tradycyjnie śmiałkowie spróbują także pobić rekord w recytacji rozwinięcia liczby Pi.
 
Pi to jedyna liczba, która ma swoje święto. Datę świętowania, tj. 14 marca, wybrano nieprzypadkowo. W Stanach Zjednoczonych datę tę zapisuje się jako 3.14. Zapis ten można skojarzyć właśnie z przybliżoną wartością liczby Pi. W kręgach akademickich USA Dzień Liczby Pi cieszy się dużą popularnością, ale i w Polsce coraz częściej bywa obchodzony na uczelniach. W świętowanie tego dnia po raz kolejny włączą się również studenci Politechniki Krakowskiej.
 
Przy pomocy superkomputera szwajcarscy naukowcy obliczyli Pi z dokładnością do 68,2 biliona miejsc po przecinku. Z kolei rekord Guinnesa w zapamiętywaniu ilości cyfr po przecinku wynosi aż 100 000 liczb. Podczas politechnicznych obchodów Dnia Liczby Pi śmiałkowie również spróbują pobić rekord. Konkurs recytacji rozwinięcia liczby Pi rozpocznie się w samo południe.
 
W ramach obchodów Dnia Liczby Pi organizatorzy zaplanowali także wykłady, które będą odbywać się w salach S1 i 114. Rozpoczną się one od godziny 12:00. Wykłady łączą ze sobą Dzień Liczby Pi i odbywający się niedawno Kościuszkon. W międzyczasie sala S2 zamieni się w Escape Room (od godziny 14:00 do 19:00). Obchody Dnia Liczby Pi zakończą się studencką integracją w klubie La Bodega del Ron.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners