Janek Samolyk - Wroclaw

Studenci PK dla Hrubieszowa

Projekt Adrianny Kaczor okazał się najlepszy w konkursie zorganizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej wspólnie z Urzędem Miasta Hrubieszów. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie koncepcji rozwoju śródmieścia w położonym na lubelszczyźnie Hrubieszowie.

Do konkursu zgłoszono 16 propozycji architektonicznych obiektu użyteczności publicznej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej „Nowy Hrubieszów” wraz z kompleksowym zagospodarowaniem terenu i integracją z istniejącymi budynkami - Muzeum im. Stanisława Staszica oraz Hrubieszowskim Domem Kultury.

W konkursie brali udział studenci III roku kierunku architektura na Politechnice Krakowskiej. Prace zostały wykonane w ramach zajęć z projektowania architektoniczno-urbanistycznego w Zakładzie Architektury Społeczno-Usługowej PK pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Magdaleny Kozień-Woźniak, dr. inż. arch. Pawła Żuka i mgr. inż. arch. Marcina Gierbienisa.

Jury konkursowe pod przewodnictwem burmistrza Hrubieszowa Tomasza Zająca zdecydowało o przyznaniu pierwszej nagrody Adriannie Kaczor. Drugie miejsce zajęła koncepcja Klaudii Radziak, a trzecie Krzysztofa Soczka. Konkursowi towarzyszył plebiscyt na najlepszą pracę. Głosami mieszkańców Hrubieszowa i internautów zdobywcą tego wyróżnienia został Jakub Fularski.