Morning Parade - 08 Half Litre Bottle

Studenci architektury dla Dębicy

Studenci III roku kierunku architektura z Politechniki Krakowskiej ponownie opracowali projekty urbanistyczno-architektoniczne dla wybranych terenów miasta Dębicy. Zainteresowani mogą przyjrzeć się koncepcjom zagospodarowania terenów miejskich do 9 sierpnia w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Akademickiej 8.

Obecny na otwarciu wystawy burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk wyraził nadzieję na dalszą współpracę z Politechniką Krakowską. Studenckie pomysły będą elementem dyskusji na temat zmiany zagospodarowania terenów miejskich, które mogą stać się w przyszłości miejscem organizacji oficjalnych uroczystości, a także codziennego odpoczynku i rekreacji mieszkańców miasta.

Projekty powstały na skutek współpracy Dębicy z Zakładem Odnowy Miast Instytutu Projektowania Miast i Regionów Wydziału Architektury PK. Analizowane tereny wymagają odnowy, rewitalizacji i dostosowania do współczesnych potrzeb. Architekci z PK zajęli się koncepcją zagospodarowania rynku, osiedla mieszkaniowego, przestrzeni dworca PKP, centrum komunikacyjnego z parkiem biurowym, Dębickiego Parku Przemysłowego oraz projekt nowego otoczenia ulicy Kościuszki.

Projekty można oglądać do 9 sierpnia br. w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Akademickiej 8.