Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Star Guard Muffin - Let's Stop
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

28.05
2020
Sprawdź terminy rekrutacji na Politechnice Krakowskiej

Sprawdź terminy rekrutacji na Politechnice Krakowskiej

 
Sprawdź terminy rekrutacji na Politechnice Krakowskiej
Od 8 czerwca do 17 sierpnia potrwa I tura rekrutacji na większość z 32 kierunków studiów na Politechnice Krakowskiej (nieco krócej na architekturę i architekturę krajobrazu). Cały nabór na nowy rok akademicki będzie się odbywał w trzech turach i potrwa do końca września. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi terminami rekrutacji na I stopień studiów na PK.
 
Pierwsza tura – od czerwca do sierpnia
 
Na wszystkie kierunki stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I stopnia (z wyjątkiem kierunków na Wydziale Architektury oraz inżynierii wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym) elektroniczna rejestracja w pierwszej turze rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 17 sierpnia. Również do 17 sierpnia można będzie wnieść opłatę rekrutacyjną – 85 zł. Ważna jest data dokonania przelewu, a więc należy to zrobić najpóźniej przed północą 17 sierpnia, choć oczywiście nie polecamy zwlekania do ostatniej chwili. Przypominamy też, że kandydaci mogą dokonać elektronicznej rejestracji na dwa podstawowe kierunki studiów. Na każdy obowiązuje oddzielna opłata rekrutacyjna. Oprócz kierunku podstawowego można – w ramach jednej opłaty – wybrać kierunek alternatywny prowadzony na tym samym wydziale i w takiej samej formie.
 
20 sierpnia Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne ogłoszą, którzy kandydaci zostali zakwalifikowani do wpisu na listę studentów. Wpisu będzie można dokonać od 21 do 28 sierpnia. Ostateczne ogłoszenie list przyjętych w I turze nastąpi 31 sierpnia.
 
Druga szansa w drugiej turze
 
Przypominamy, że osoby, które nie dostaną się na studia w pierwszej turze, będą miały możliwość elektronicznego zgłoszenia swojego udziału w drugiej, w ramach tej samej opłaty (przy kolejnej turze działa analogiczny mechanizm). 
 
Rejestracja elektroniczna w ramach drugiej tury rekrutacji potrwa od 24 sierpnia do 10 września. Do 10 września należy wnosić opłaty rekrutacyjne. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu nastąpi 14 września. Trzecia tura potrwa znacznie krócej niż poprzednie. Rejestrację zaplanowano między 23 a 25 września (opłata do 25 września). Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów odbędzie się 28 września, a ogłoszenie list studentów 30 września.
 
Zapoznaj się z harmonogramem rekrutacji na wszystkie kierunki stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I stopnia z wyjątkiem kierunków: architektura, architektura krajobrazu i inżynieria wzornictwa przemysłowego
 
Pandemia zmienia egzamin na architekturę
 
W tym roku rekrutacja na kierunki z dodatkowymi kryteriami będzie wyglądała nieco inaczej niż w latach poprzednich. Wszystko w związku z sytuacją wywołaną epidemią. Rekrutacja na architekturę  będzie się odbywała na podstawie dwuczęściowego egzaminu wstępnego (składającego się z rysunkowego egzaminu zdalnego oraz prezentacji portfolio) oraz wyników matury. Rejestracja elektroniczna ruszy 8 czerwca, a zakończy się 21 lipca (opłatę rekrutacyjną w wysokości 150 zł należy uiścić do 22 lipca). W terminie od 20 do 24 lipca kandydaci będą zobligowani do przedstawienia swojego portfolio w wersji elektronicznej. Jakie prace należy w nim zawrzeć i w jakiej formie dostarczyć portfolio – te szczegóły zostaną podane niebawem. W ciągu najbliższych dni opublikujemy też szczegółowe informacje na temat egzaminu na architekturę, który odbędzie się w formie zdalnej, w dniach 28-29 lipca. Do tej pory zawsze miał charakter stacjonarny i składał się z dwóch części – egzaminu rysunkowego z natury oraz egzaminu rysunkowego z wyobraźni. W związku z pandemią i troską o bezpieczeństwo kandydatów w tym roku Wydział Architektury musiał zaproponować inną formę egzaminu. Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego (ocena portfolio + ocena egzaminu zdalnego) zaplanowane jest na 4 sierpnia, a potem – po ogłoszeniu wyników matur – postępowanie kwalifikacyjne zostanie dokończone. Wykaz osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów zostanie opublikowany 18 sierpnia. Kandydaci będą mogli dokonać wpisu od 19 sierpnia do 25 sierpnia.
 
Sprawdź harmonogram rekrutacji na stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia na kierunku architektura
 
Rekrutacja na architekturę krajobrazu w dwóch turach
 
O ile na kierunek architektura nie przewidziano dodatkowych tur, o tyle rekrutacja na architekturę krajobrazu zostanie przeprowadzana w dwóch turach. Rejestracja w pierwszej rozpocznie się – podobnie jak na pozostałe kierunki – 8 czerwca i potrwa do 4 sierpnia. Opłatę w wysokości 150 zł można wnosić do 5 sierpnia. Od 30 lipca do 5 sierpnia 2020 r. będzie można złożyć swoje portfolio (szczegóły dotyczące jego dostarczenia zostaną opublikowane w najbliższych dniach). Ogłoszenie wyników oceny portfolio nastąpi 14 sierpnia, zaś ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów 18 sierpnia. Druga tura rekrutacji na architekturę krajobrazu odbędzie się w terminie od 19 sierpnia do 30 września, przy czym rejestracja od 19 sierpnia do 22 września.
 
Koniecznie zapoznaj się z harmonogramem rekrutacji na stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia na kierunku architektura krajobrazu
 
Na inżynierię wzornictwa przemysłowego z portfolio i zdalnym egzaminem
 
Na ostatni z trzech kierunków artystycznych – inżynierię wzornictwa przemysłowego – będzie można dokonywać elektronicznej rejestracji od 8 czerwca do 17 sierpnia (wniesienie opłaty również do 17 sierpnia). Portfolio, będące jednym z kryteriów rekrutacyjnych, w tym roku należy dostarczyć do 7 września, co ważne – wyłącznie drogą pocztową na adres: Komisja Rekrutacyjna WM, al. Jana Pawła II 37 pok. A19, 31-864 Kraków, z dopiskiem Portfolio. Egzamin odbędzie 9 września w formie zdalnej na platformie: elf.pk.edu.pl lub Office 365. O szczegółach napiszemy wkrótce. Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego przewidziano na 11 września, a ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów 15 września.
 
Sprawdź harmonogram rekrutacji na stacjonarne studia I stopnia na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners