Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Pendragon - Paintbox (acoustic version)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

20.11
2020
Sprawdź, jak Hiszpania inspiruje młodych polskich ilustratorów

Sprawdź, jak Hiszpania inspiruje młodych polskich ilustratorów

 
Sprawdź, jak Hiszpania inspiruje młodych polskich ilustratorów
Jak postrzegają Hiszpanię młodzi polscy ilustratorzy? Jakie mają skojarzenia z tym krajem? Zapraszamy do parku im. dr. Henryka Jordana na wystawę plenerową „Hiszpania inspiruje”, która stara się odpowiedzieć na te pytania.

Na wystawie będącej platformą łączącą Hiszpanię i Polskę prezentowane są charakterystyczne dla Hiszpanii elementy kultury, sztuki, sportu, gastronomii, przyrody i architektury, widziane oczami 11 znakomitych polskich ilustratorów: Hanny Cieślak, Zosi Dzierżawskiej, Daniela Gutowskiego, Tymka Jezierskiego, Martyny Kostrzyckiej, Izy Kaczmarek-Szurek, Patryka Mogilnickiego, Oli Niepsuj, Kornela Nurzyńskiego, Tomasza Opalińskiego i Dawida Ryskiego.
 
Dodatkowo na każdej ilustracji można znaleźć kod QR, który po zeskanowaniu odsyła do informacji z dziedziny, którą inspirował się grafik.
 
Kuratorem ekspozycji jest polski ilustrator Patryk Mogilnicki, autor książki „Nie ma się co obrażać. Nowa polska ilustracja” (Wydawnictwo Karakter, 2017).
 
Wystawa jest efektem współpracy z Ambasadą Hiszpanii w Polsce, Instytutu Turystyki Turespaña, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa i Instytutu Cervantesa w Krakowie.
 
Wystawę można oglądać w parku im. dr. Henryka Jordana przy al. 3 Maja 11, do 10 stycznia. Wstęp jest wolny. Prosimy pamiętać o obowiązujących wytycznych sanitarnych.
 
---
 
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners