Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Drums - How It Ended
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

18.01
2021
Spotkanie z prof. Joanną Hańderek w Dworku Białoprądnickim

Spotkanie z prof. Joanną Hańderek w Dworku Białoprądnickim

 
Spotkanie z prof. Joanną Hańderek w Dworku Białoprądnickim
Tegoroczny cykl popularnonaukowy „Horyzonty” Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” rozpoczyna spotkaniem z wyjątkowym gościem i niezwykle ważnym tematem.

Prof. dr hab. Joanna Hańderek, wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ, działaczka społeczna zajmująca się filozofią kultury i filozofią współczesności, poprowadzi wykład „Wykluczenia”. Wykład odbędzie się w formie online we wtorek, 19 stycznia, o godz. 19.00.
 
Prowadząca poruszy w nim problem różnego rodzaju modeli wykluczania w społeczeństwie, stawiając równocześnie pytania: czym są wykluczenia?; dlaczego w społeczeństwach dochodzi do mechanizmów deprecjonujących czy uprzedmiatawiających ludzi?; co powoduje, że tak łatwo zgadzamy się na dyskryminację, nienawiść i separowanie się wobec człowieka uznanego za Innego, Gorszego, Obcego, Niechcianego?

Podczas wykładu prof. Joanna Hańderek zaprezentuje zarówno zarys definicyjny pojęcia, jak i omówi podstawowe mechanizmy kulturowego wykluczania. 

Transmisja online odbędzie się na profilu Facebook Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.

Dr hab. Prof. UJ Joanna Hańderek - wykładowczyni w Instytucie Filozofii UJ. Działaczka społeczna. Zajmuje się: filozofią kultury i filozofią współczesności, ze szczególnym uwzględnieniem postkolonializmu, globalizacji, gender, multikulturalizmu i ekoetyki. Autorka „Metamorfozy i muzea”, „Czas i spotkanie”, red. „Wykluczenia?”. Od 2013 roku organizuje cykl wykładów i spotkań poświęconych różnym formom dyskryminacji społecznych „Kultura wykluczenia?”. Wykłada na UJ, prowadzi również zajęcia dla licealistów. Współredaktorka kwartalnika popularnonaukowego „Racje”, członkini Towarzystwa Humanistycznego, Akademickiego Stowarzyszenia Przeciwko Myślistwu Rekreacyjnemu, członkini rady głównej Kongresu Kobiet i Kongresu Świeckości. Dyrektorka Krakowskiego oddziały Centrum Praw Kobiet. Felietonistka gazety KOD i portalu „istota”. Z kotką na kolanach pisze filozoficznego bloga.
Horyzonty
 
Nieustająco i dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość prowokuje do poszerzania granic poznania, otwarcia na nowe wyzwania. Dlatego najważniejszym bohaterem cyklu jest człowiek i szerokie aspekty jego funkcjonowania – od umysłu przez ciało aż po psyche. Dotychczas gośćmi byli m.in. prof. dr hab. Bogdan De Barbaro, prof. dr hab. n. med. Iwona Wybrańska, prof. dr hab. Halszka Kontrymowicz-Ogińska, dr hab. Krystyna Golonka, dr hab. Bożena Gulla, lekarz medycyny Zlata Czajkowska, psycholog dr Marek Binder, prof. dr hab. Małgorzata Abassy, dr Lech Górniak, choreografka Iwona Olszowska, prof. dr hab. Marcin Urbaniak (dwukrotnie), dziennikarka Maria Mazurek (współpracowała m.in. z prof. Jerzym Vetulanim), dr Stefan Florek.
---
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners