Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - KULTYWATOR
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

17.12
2020
Spotkanie on-line z krakowskimi szopkarzami

Spotkanie on-line z krakowskimi szopkarzami

 
Spotkanie on-line z krakowskimi szopkarzami
Twórcy szopek podzielą się z nami swoją historią budowania szopek krakowskich, opowiedzą o pasji oraz skąd czerpią inspiracje do pracy.

Muzeum Krakowa zaprasza na spotkanie on-line z krakowskimi szopkarzami. Wydarzenie odbędzie się dziś, 17 grudnia, o godz. 12.00 na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku.
 
W spotkaniu będą uczestniczyć:
 
Marzena Dłużniewska - kontynuuje rodzinną tradycję budowy szopek. W tajniki sztuki wprowadził ją dziadek – Marian Dłużniewski. Swoją wiedzę przekazuje córce Emilii, a także wielu ludziom, biorącym udział w warsztatach i spotkaniach wokół tej tematyki. Szopki buduje już 20 lat, stworzyła prace od 2 cm do 2 m wysokości. W swoich dziełach stara się umieszczać fantazyjną scenerię architektury Krakowa.
 
Filip Fotomajczyk - z wykształcenia muzyk oraz przewodnik po Krakowie. Student ostatniego roku studiów magisterskich na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, na kierunkach: historia i muzykologia. Tworzy szopki od 2004 roku – od tamtej pory zdobył kilkanaście nagród w różnych kategoriach. Zaangażowany w promocję szopkarstwa organizował gry miejskie, spotkania, oprowadzania i warsztaty o tematyce szopkarstwa.
 
Jakub Zawadziński - absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie. Z zamiłowania i wykształcenia fotografik, uprawiający fotografię fotoreportażową, krajobrazową, architektury, w szczególności analogową. Wielokrotnie nagradzany szopkarz. W wolnych chwilach zajmuje się rysunkiem; interesuje się również tworzeniem przestrzennych instalacji artystycznych, m.in. zwycięzca konkursu na grób pański w krakowskim kościele o. pijarów w 2017 roku. Zakochany w Krakowie, który na co dzień go inspiruje do różnych działań artystycznych.
 
 
Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań gościom. Wystarczy wejść na profil Muzeum Krakowa na Facebooku.
 
---
fot. Jerzy Łobaza
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners