Turbo - Dorosle dzieci

Sportowy As Małopolski

Doktorantka z PK, Renata Knapik-Miazga znalazła się wśród najlepszych sportowców Małopolski w plebiscycie „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” na 10 asów Małopolski.

Renata Knapik-Miazga jest absolwentką i doktorantką na Wydziale Mechanicznym PK. Ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw świata w szpadzie, w  turnieju drużynowym, wywalczony wraz ze swoimi koleżankami z reprezentacji Polski. Ponadto może się pochwalić trzecim miejscem w zawodach Pucharu Świata w chińskim Suzhou. W turniejach indywidualnych zdobywała brązowe medale, w 2013 i 2016, podczas mistrzostw Europy.

W plebiscycie głosowali czytelnicy z 22 powiatów Małopolski. Pierwsze miejsce przypadło skoczkowi narciarskiemu – Kamilowi Stochowi. Gala wręczenia nagród odbyła się 19 stycznia w auli AWF w Krakowie.