Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - WorekBuszu
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

23.07
2021
Spędź lato w Muzeum Narodowym w Krakowie

Spędź lato w Muzeum Narodowym w Krakowie

 
Spędź lato w Muzeum Narodowym w Krakowie
Wakacje to najlepszy czas, aby nadrobić zaległości i odwiedzić oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie. Poza wystawami czasowymi czekają na gości koncerty, warsztaty edukacyjne, kino plenerowe i wykłady poświęcone wybranym dziełom malarskim.

Co więcej, muzealnicy przygotowali również bilety w obniżonej cenie. Mogą je teraz zakupić lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, strażacy zawodowi, żołnierze oraz policjanci. Zniżka obowiązuje osoby, które przy kasie okażą ważną legitymację lub inny dokument potwierdzający wykonywanie danego zawodu.

MNK przypomina także, że w każdy wtorek można bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe. W tym dniu przedłużone są godziny otwarcia najchętniej zwiedzanych oddziałów. Do godz. 19.00 otwarty jest Gmach Główny, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Muzeum Książąt Czartoryskich i Pałac bp. Erazma Ciołka.

Od początku lipca oddziały MNK odwiedziło prawie 42 tys. zwiedzających. Największą popularnością cieszy się Muzeum Książąt Czartoryskich, które z dnia na dzień bije rekordy frekwencyjne. Pałac Czartoryskich w miniony weekend podziwiało 4 tys. gości, z kolei nową wystawę w Gmachu Głównym „Polskie Style Narodowe 1890-1918” rozpoczynającą cykl „4 x nowoczesność” zobaczyło już 3 tys. osób. Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

Muzealnicy zachęcają także do wizyty w Kamienicy Szołayskich. To ostatnie miesiące, w których zabytkowy oddział MNK będzie otwarty dla widzów. Do końca sierpnia dostępna jest tam wystawa fotograficzna „W dzieciństwie jest się zawsze” przygotowana w ramach projektu MAMBA, czyli Małej Ambasady Muzealnej. Na wystawie umieszczono 12 portretów pracowników MNK reprezentujących różne zawody. Fotografie zostały stworzone przez dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które przez cały rok współpracowały z muzealnikami. Zdjęciom towarzyszą zapisy wywiadów prowadzonych przez Małych Ambasadorów z pracownikami MNK. To dobra okazja, aby dowiedzieć się, co muzealnicy jadają na deser i kim chcieli zostać w dzieciństwie zanim pokochali pracę w muzeum.

Najnowsze wydarzenia możecie śledzić na stronie internetowej mnk.pl i profilu na Facebooku.

 

---

fot. Tomasz Markowski / Muzeum Narodowe w Krakowie
żródło: krakow.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners