Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków
tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823
Obserwuj nas na:
ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!
Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.
Co więcej, muzealnicy przygotowali również bilety w obniżonej cenie. Mogą je teraz zakupić lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, strażacy zawodowi, żołnierze oraz policjanci. Zniżka obowiązuje osoby, które przy kasie okażą ważną legitymację lub inny dokument potwierdzający wykonywanie danego zawodu.
MNK przypomina także, że w każdy wtorek można bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe. W tym dniu przedłużone są godziny otwarcia najchętniej zwiedzanych oddziałów. Do godz. 19.00 otwarty jest Gmach Główny, Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Muzeum Książąt Czartoryskich i Pałac bp. Erazma Ciołka.
Od początku lipca oddziały MNK odwiedziło prawie 42 tys. zwiedzających. Największą popularnością cieszy się Muzeum Książąt Czartoryskich, które z dnia na dzień bije rekordy frekwencyjne. Pałac Czartoryskich w miniony weekend podziwiało 4 tys. gości, z kolei nową wystawę w Gmachu Głównym „Polskie Style Narodowe 1890-1918” rozpoczynającą cykl „4 x nowoczesność” zobaczyło już 3 tys. osób. Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.
Muzealnicy zachęcają także do wizyty w Kamienicy Szołayskich. To ostatnie miesiące, w których zabytkowy oddział MNK będzie otwarty dla widzów. Do końca sierpnia dostępna jest tam wystawa fotograficzna „W dzieciństwie jest się zawsze” przygotowana w ramach projektu MAMBA, czyli Małej Ambasady Muzealnej. Na wystawie umieszczono 12 portretów pracowników MNK reprezentujących różne zawody. Fotografie zostały stworzone przez dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które przez cały rok współpracowały z muzealnikami. Zdjęciom towarzyszą zapisy wywiadów prowadzonych przez Małych Ambasadorów z pracownikami MNK. To dobra okazja, aby dowiedzieć się, co muzealnicy jadają na deser i kim chcieli zostać w dzieciństwie zanim pokochali pracę w muzeum.
Najnowsze wydarzenia możecie śledzić na stronie internetowej mnk.pl i profilu na Facebooku.
---
fot. Tomasz Markowski / Muzeum Narodowe w Krakowie
żródło: krakow.pl
Facebook Instagram Poliechnika Krakowska GALERIA RADIOWA Nasza Politechnika Klub Kwadrat © Copyright 2011