Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

THE RASMUS - Livin' In A World Without You
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

08.02
2021
Skorzystaj z geoportalu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej

Skorzystaj z geoportalu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej

 
Skorzystaj z geoportalu Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej
Miejski System Informacji Przestrzennej to projekt opracowany przez Wydział Geodezji UMK. Jego zadaniem jest gromadzenie, przetwarzanie i zapewnienie dostępu do danych przestrzennych, przy pomocy portalu mapowego MSIP Kraków.

Dzięki niemu mieszkańcy i inwestorzy mają stały dostęp do aktualnych informacji z rejestrów publicznych.Celem działania geoportalu jest informowanie o aktywnościach władz na rzecz miasta i mieszkańców poprzez publikowanie danych udostępnianych i aktualizowanych przez poszczególne wydziały Urzędu Miasta Krakowa i Miejskie Jednostki Organizacyjne.
 
Dla kogo jest geoportal?
 
Portal składa się z szeregu kompozycji mapowych przeznaczonych dla różnych użytkowników. Głównymi jego odbiorcami są mieszkańcy Krakowa i lokalne organizacje społeczne, które korzystają z danych przestrzennych przy planowaniu i zgłaszaniu projektów m.in. do budżetu obywatelskiego.
 
Portal udziela również wsparcia lokalnym społecznościom przy organizacji wyborów do Rad Dzielnic Krakowa, poprzez prezentację okręgów i komisji wyborczych.
 
Ważną grupą użytkowników geoportalu są geodeci, architekci i planiści, którzy wykorzystują udostępnione dane w codziennej pracy oraz przedsiębiorcy, chcący
rozwijać swoje inwestycje w naszym mieście.
 
Zapoznaj się z mapami historycznymi
 
Na portalu można obejrzeć mapy historyczne oraz ortofotomapy, czyli zdjęcia lotnicze miasta z różnych lat. Dzięki nim i funkcjonalności portalu MSIP można zobaczyć, co się zmieniło w mieście. Zdjęcia są co pewien czas aktualizowane.
 
Zlokalizuj działki gminne i prywatne
 
W łatwy sposób można zlokalizować działki gminne i prywatne na warstwie mapowej, obrazującej strukturę własności i użytkowania gruntów. Organizacje pozarządowe i ekologiczne mogą dzięki portalowi MSIP kontrolować planowane kierunki rozwoju miasta i jego zabudowy.
 
Opracuj własną mapę
 
Dzięki specjalnym narzędziom możliwa jest indywidualna praca na dostępnych mapach. Polega ona na dodawaniu danych z innych źródeł, wykonaniu własnego szkicu, uzupełnionego o krótki komentarz oraz przygotowanie i wydrukowanie własnej mapy.
 
Pobierz aplikację mobilną MSIP
 
Aplikacja mobilna jest dostępna na systemy Android i iOS. Zapewnia ona dostęp do danych online, a co ważne – po wcześniejszym pobraniu paczki danych można pracować na podkładach mapowych w trybie offline. Szczegóły dotyczące aplikacji znajdują się tutaj.
 
Geoankiety - zgłaszaj swoje uwagi
 
Portal posiada także narzędzia do kontaktu z mieszkańcami tzw. geoankiety. Dzięki nim użytkownicy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta, poprzez zgłaszanie swoich uwag, np. w temacie walki ze smogiem w Krakowie.
W ostatnim roku, w ramach współpracy ze środowiskami akademickimi, rozpoczęto  publikowanie kompozycji mapowych, które powstały w ramach projektów realizowanych przez studentów krakowskich uczelni.
 
Zapoznaj się ze stroną internetową Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej.
 
---
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners