Queens Of The Stone Age - No One Knows

SKN „Imago” zwycięzcą w ogólnopolskim konkursie kół naukowych

Studenckie Koło Naukowe „Imago” z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej zostało zwycięzcą, w kategorii architektura i budownictwo, w ogólnopolskim konkursie kół naukowych KOKON na najbardziej innowacyjne projekty.

Zwycięska praca „Imago” pod nazwą „Fabrykacja w projektowaniu architektonicznym z użyciem sześcioosiowych przemysłowych ramion robotycznych” to innowacyjna, interdyscyplinarna koncepcja łącząca komputerowo wspomagane projektowanie oraz fabrykację przy wykorzystaniu przemysłowych ramion robotycznych. Młodzi architekci z SKN „Imago” pracowali nad projektem we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Krakowskiej oraz zewnętrznymi firmami, poznając zasady i możliwości pracy, jakie daje użycie maszyn na co dzień wykorzystywanych w przemyśle. Wnioski z tych doświadczeń posłużyły jako wytyczne do architektonicznego projektu.

Konkurs KOKON organizuje Forum Uczelni Technicznych. Skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w siedmiu kategoriach: IT, architektura i budownictwo, mechanika, elektryka, elektronika i automatyka, technologie materiałowe oraz chemia i biotechnologia. Gala finałowa konkursu odbyła się podczas Zjazdu Forum Uczelni Technicznych w Zielonej Górze, 9-12 czerwca.