Morning Parade - 10 Speechless

Siedem prac studentów PK nagrodzonych w konkursie SITK RP

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Krakowie zorganizowało 47. edycję konkursu na najlepszą pracę dyplomową w dziedzinie transportu za rok 2015. Gala wręczenia nagród odbyła się na Politechnice Krakowskiej.

Do konkursu zgłoszono 25 prac dyplomowych z trzech krakowskich uczelni: 21 prac z Politechniki Krakowskiej, 3 prace z Akademii Górniczo-Hutniczej i 1 praca z Uniwersytetu Ekonomicznego. Zgodnie z Regulaminem, zgłoszone prace zostały podzielone na grupy tematyczne: Infrastruktura Transportu (8 prac) oraz Technologia Transportu (17 prac). Prace były oceniane przez specjalistów praktyków. Sąd Konkursowy po zapoznaniu się z poszczególnymi pracami, po analizie opinii specjalistów, promotorów wyłonił dziesięcioro laureatów. Siedem prac studentów Politechniki Krakowskiej zostało nagrodzonych. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz dyplomów odbyło się 30 maja br. w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej. W spotkaniu wzięli udział m.in. prezes Oddziału SITK RP w Krakowie Lidia Żakowska, rektor PK prof. Kazimierz Furtak i dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej prof. Tadeusz Tatara.