Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Stiches - Stiches
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

08.07
2015
Seven Festival 2015 odwołany!

Seven Festival 2015 odwołany!

 
Seven Festival 2015 odwołany!
Organizatorzy "Seven Festival 2015", który miał się odbyć w dniach 10-12 lipca w Węgorzewie poinformowali, że impreza została odwołana.

Oficjalne oświadczenie organizatorów:

Jako organizatorzy Seven Festival Węgorzewo 2015 zmuszeni zostaliśmy w dniu dzisiejszym podjąć decyzję, która dla fanów muzyki rockowej, dla fanów Węgorzewa może oznaczać jedno – koniec Rockowiska.
Seven Festival 2015 nie odbędzie się. Obecny skład organizatorów wyczerpał swoje możliwości. Po przeprowadzeniu ostatnich 12 edycji nieprzerwanie od 2002 roku, okazało się, że nie jesteśmy w stanie zrobić tej 13 edycji. Jest nam tym bardziej przykro, że po ubiegłorocznej katastrofie wydawało się, że będzie tylko prościej, że obrona naszej węgorzewskiej imprezy przed upadkiem stanie się celem samym w sobie dla wszystkich sympatyków Sevena, Węgorzewa, Mazur. Niestety. Odezwało się polskie „piekiełko”. Jeden ze współorganizatorów sprzed kilku lat okazał się bardzo skuteczny. Blokowanie dotacji ministerialnych, samorządowych, sponsorskich, szkalowanie i czarny PR zrobiło swoje (straty wynikłe z tej gorliwości wyniosły ciągu dwóch lat ponad 400 000 zł).
Oczywiście, to nie tylko działania naszych „przyjaciół” zniszczyły festiwal. Może też nasze zbyt ambitne plany i pomysły….. Może zapraszanie gwiazd w stylu Soulfly, Biohazard, Sepultura, Epica, itd. powinno być zabronione i zarezerwowane dla wielkich. Może trzeba było sobie już dawno powiedzieć, że w małym miasteczku bez infrastruktury hotelowej, bez połączeń kolejowych nie da się zrobić ogólnopolskiego festiwalu z aspiracjami. Może. Tylko nikt tego nie powiedział otwartym tekstem. Nikt tego nie chciał słyszeć. Bo może dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków unijnych weszliśmy na poziom dziś trudny do utrzymania.
Chcielibyśmy, by oceniono naszą pracę nie przez pryzmat odwołanej edycji, nie przez pryzmat problemów ostatnich 2-3 lat, ale przez pryzmat kilkunastu udanych. Kilkadziesiąt koncertów, setki zespołów, gwiazdy światowego formatu, dziesiątki tysięcy widzów – to jest nasz dorobek, te setki nawiązanych znajomości festiwalowych - to wartości, które nie są do kupienia za żadne pieniądze.
Przegraliśmy jako organizatorzy, przegraliśmy jako miasto, bo impreza ogólnopolska kojarzona od 1991 roku z Węgorzewem przestaje istnieć. Przegrały zespoły, które do końca wierzyły, że zdamy egzamin, przegrała młodzież, której sprawiliśmy ogromny zawód. Sprawiliśmy zawód wielu osobom, które od lat wspierały festiwal, które do końca, do wczoraj szukały jeszcze pomysłu na uratowanie festiwalu. To im przede wszystkim należy się podziękowanie.
Mamy nadzieję, że Węgorzewo wróci jeszcze na mapę letnich festiwali, niekoniecznie rockowych. Życzymy powodzenia tym, którzy spróbują podjąć próbę reaktywacji. Może połączenie rocka i ekologii znajdzie innych, silniejszych organizatorów i mecenasów na Warmii i Mazurach?
W ciągu najbliższych kilkunastu dni poinformujemy o dalszych krokach prawnych, związanych m.in. z funkcjonowaniem stowarzyszenia (prawdopodobny wniosek do sądu o likwidację).
ORGANIZATORZY FESTIWALU ROCKOWEGO W WĘGORZEWIE OD 2002 ROKU.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners