Guns N' Roses - November Rain

SARP 2018

6 kwietnia na Politechnice Gdańskiej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród za najlepszy dyplom uzyskany w roku bieżącym na polskich uczelniach architektonicznych. Pośród wyróżnionych osób znalazł się absolwent PK mgr inż. arch. Bartosz Girek.

Do konkursu zgłoszono 99 prac z 19-tu polskich uczelni architektonicznych. Doroczną nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego otrzymała mgr inż. arch. Michalina Frątczak z Politechniki Gdańskiej za pracę pt. „Na skraju. Rozbudowa i adaptacja sanktuarium oraz domu pielgrzyma na miejscu wyciszenia. Przylądek Espichel, Portugalia”.

Jury przyznało także sześć równorzędnych wyróżnień, w tym dla pracy dyplomowej absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, zatytułowanej  „Brasilia – drugie dno miasta”. Szczególną uwagę sędziów konkursu zwróciła wyrazistość i spójność przedstawionej wizji rozwoju miasta Brasilia, godzącej szacunek dla modernistycznego dziedzictwa kultury z dzisiejszymi potrzebami mieszkańców.

Nagroda Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego – Dyplom 2018 została przyznana po raz 54.