The Animals - House Of the Rising Sun

Samochód z PK w TV

Studenci Politechniki Krakowskiej po raz kolejny zostali docenieni. Ultralekki, elektryczny samochód dla niepełnosprawnych, pochodzący z Wydziału Mechanicznego, zagościł w kilku programach telewizyjnych.

„Buzz” został skonstruowany kilka lat temu przez studentów Wydziału Mechanicznego - Jerzego Pajerskiego, Filipa Przybylskiego, Dawida Żmudę i Jarosława Ruska, pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Witolda Grzegożka. Jego innowacyjność polega na tym, że dostając się do środka, nie trzeba zchodzić z wózka; wjeżdża się do środka pojazdu, przez specjalny podjazd, będący w rzeczywistości opuszczoną tylną klapą samochodu.
Auto można prowadzić bez wykorzystania nóg, jest zupełnie ekologiczne, napędzane i zasilane prądem, a jego zasięg to 50 km. Akumulatory mogą być ładowane w zwykłym gniazdku elektrycznym.

Zapraszamy do obejrzenia wspomnianych materiałów video:

Auto dla osób na wózkach / „Panorama”

„Buzz” i inne wynalazki studentów Politechniki Krakowskiej / „Kronika”

Warto wspomnieć, że drugim bohaterem programów telewizyjnych był skuter przechyłowy, również skonstruowany przez studentów PK.