Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Volbeat - Fallen
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

31.08
2018
Samochód z PK w TV

Samochód z PK w TV

 
Samochód z PK w TV
Studenci Politechniki Krakowskiej po raz kolejny zostali docenieni. Ultralekki, elektryczny samochód dla niepełnosprawnych, pochodzący z Wydziału Mechanicznego, zagościł w kilku programach telewizyjnych.

„Buzz” został skonstruowany kilka lat temu przez studentów Wydziału Mechanicznego - Jerzego Pajerskiego, Filipa Przybylskiego, Dawida Żmudę i Jarosława Ruska, pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Witolda Grzegożka. Jego innowacyjność polega na tym, że dostając się do środka, nie trzeba zchodzić z wózka; wjeżdża się do środka pojazdu, przez specjalny podjazd, będący w rzeczywistości opuszczoną tylną klapą samochodu.
Auto można prowadzić bez wykorzystania nóg, jest zupełnie ekologiczne, napędzane i zasilane prądem, a jego zasięg to 50 km. Akumulatory mogą być ładowane w zwykłym gniazdku elektrycznym.

Zapraszamy do obejrzenia wspomnianych materiałów video:

Auto dla osób na wózkach / „Panorama”

„Buzz” i inne wynalazki studentów Politechniki Krakowskiej / „Kronika”

Warto wspomnieć, że drugim bohaterem programów telewizyjnych był skuter przechyłowy, również skonstruowany przez studentów PK.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners