08.01
2020
Rozpoczęła się rekrutacja na Politechnikę Krakowską
7 stycznia br. rozpoczęła się elektroniczna rejestracja na niestacjonarne studia I stopnia na Wydziale Mechanicznym, a 20 stycznia na studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia na wszystkich wydziałach Politechniki Krakowskiej.
Jak szybko po studiach na PK znaleźć dobrą pracę? Badania wskazują, że 94,4 proc. wychowanków Politechniki z rocznika 2018 pracuje w pół roku po ukończeniu studiów magisterskich. Co warte podkreślenia, większość badanych deklaruje zgodność wykonywanej pracy z profilem ukończonych studiów. Aby pomóc studentom w rozpoznaniu rynku pracy i swoich predyspozycji zawodowych, co roku Biuro Karier Politechniki Krakowskiej organizuje Inżynierskie Targi Pracy, w których udział bierze wielu pracodawców reprezentujących różne branże. Dodatkowo studenci PK mogą skorzystać ze wsparcia Biura – nauczyć pisania CV, szkolić w komunikacji, pracy w zespole, negocjacji, a nawet poznawać zasady savoir-vivre. Uczelnia współpracuje z czołowymi firmami polskimi i zagranicznymi: PKP PLK, NEWAG, Nokia, MAN, itd. Dzięki temu studenci mogą odbywać płatne staże i praktyki u swoich przyszłych pracodawców, a także otrzymywać od nich stypendia.
Żacy z PK mają dostęp do nowoczesnych laboratoriów, w których testowane są najnowsze technologie, m.in. Laboratorium Badań Technoklimatycznych i Maszyn Roboczych, służącemu badaniu dużych obiektów (czołgów, koparek, śmigłowców) w skrajnych temperaturach. W rozwijaniu naukowych pasji pomagają studentom liczne koła naukowe. Można w nich realizować najbardziej śmiałe pomysły, takie jak budowa elektrycznego bolidu wyścigowego, który będzie brał udział w zawodach formuły student. Wynalazki i projekty studentów, młodych naukowców i absolwentów PK zyskują uznanie środowiska oraz rynku. Studenci PK są autorami nowoczesnych pojazdów, takich jak „Buzz” – elektryczny samochód dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, czy trójkołowy rower, który może być z powodzeniem używany zarówno przez seniorów jak i młodzież.
Od 7 do 24 stycznia br. trwa elektroniczna rejestracja na niestacjonarne studia I stopnia na
Wydziale Mechanicznym, której dokonuje się za pośrednictwem
Portalu Rekrutacyjnego PK (tam też wszystkie niezbędne informacje). Kandydaci mogą wybierać takie kierunki, jak:
automatyka i robotyka,
inżyniera bezpieczeństwa,
inżynieria produkcji,
inżynieria środków transportu,
mechanika i budowa maszyn,
pojazdy samochodowe oraz
systemy i urządzenia przemysłowe. Ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów nastąpi 28 stycznia.
Harmonogram rekrutacji na studia rozpoczynające się w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020 znajduje się na stronie:
rekrutacja.pk.edu.pl.
Kandydaci zainteresowani studiami na
Wydziale Architektury (stacjonarne i niestacjonarne studia II stopnia) będą mogli dokonać elektronicznej rejestracji od 20 stycznia do 6 lutego br. Ogłoszenie wyników odbędzie się 12 lutego. Sprawdź szczegóły na
rekrutacja.pk.edu.pl.
« powrót