Red Hot Chili Peppers - Higher Ground

Rozpoczęła się rekrutacja na PK

1 czerwca ruszyła rekrutacja na Politechnikę Krakowską na rok akademicki 2017/2018. W tegorocznej ofercie PK znalazł się nowy kierunek studiów, są też cztery nowe specjalności. Na kandydatów czeka w letnim naborze ponad 5 tysięcy miejsc.

Rekrutacja na Politechnikę Krakowską odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularza na stronie internetowej uczelni www.pk.edu.pl w dziale "Rekrutacja". Tam też można znaleźć wykaz i wzory wszelkich potrzebnych dokumentów, harmonogram i przewodniki po rekrutacji na poszczególne wydziały. Pomocny będzie także dedykowany kandydatom portal: maturzysta.pk.edu.pl.

Jako pierwsi rejestrować się będą kandydaci na kierunki prowadzone na Wydziale Architektury - na architekturę obowiązuje rysunkowy egzamin wstępny, na architekturę krajobrazu przedstawienie portfolio. Także na kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego na Wydziale Mechanicznym odbędzie się egzamin wstępny i prezentacja portfolio. Na kierunek gospodarka przestrzenna, prowadzony wspólnie przez trzy wydziały PK (WIL, WIŚ, WA), rekrutacja jest od tego roku wspólna.

W tegorocznej ofercie PK po raz pierwszy znalazł się kierunek odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna. Cztery nowe specjalności na Politechnice to: inżynieria pojazdów szynowych (na kierunku transport na Wydziale Mechanicznym, studia I stopnia), analityka danych (na informatyce na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki, studia II stopnia), inżynieria dróg wodnych (na budownictwie na Wydziale Inżynierii Środowiska, studia II stopnia), energy systems and machinery (na energetyce na Wydziale Mechanicznym, studia II stopnia).