Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki - KULTYWATOR
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

28.12
2020
Rozdano nagrody w konkursie „Gwiazdy Horyzontu 2020”. Wśród laureatów prof. Paweł Ocłoń

Rozdano nagrody w konkursie „Gwiazdy Horyzontu 2020”. Wśród laureatów prof. Paweł Ocłoń

 
Rozdano nagrody w konkursie „Gwiazdy Horyzontu 2020”. Wśród laureatów prof. Paweł Ocłoń
Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, zlokalizowany na Politechnice Krakowskiej, przyznał nagrody dla najaktywniejszych uczestników kończącego się programu ramowego UE Horyzont 2020, w kategoriach: Uczelnia, Instytut badawczy, Przedsiębiorstwo, Nagrody indywidualne.

Wśród laureatów znalazł się dr hab. inż. Paweł Ocłoń, prof. PK z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, który pozyskał i koordynuje realizację projektu badawczego RESHeat, polegającego na stworzeniu innowacyjnego zeroemisyjnego i autonomicznego systemu energetycznego, opartego tylko na instalacjach wykorzystujących odnawialne źródła energii.
 
Politechnika Krakowska pełni w projekcie rolę lidera międzynarodowego konsorcjum, w skład którego wchodzą czołowe europejskie jednostki naukowe z Włoch i Czech – Uniwersytet Sapienza w Rzymie i Uniwersytet Techniczny w Brnie, a także przedsiębiorstwa i firmy sektora MŚP: OILON z Finlandii oraz F.H.U. „CZAMARA” s.c. i ELFRAN z Polski. Całkowita kwota wsparcia badań to ponad 2,4 mln euro. 
 
 
Zdobywca tytułu „Gwiazda Horyzontu 2020”, dr hab. inż. Paweł Ocłoń, prof. PK opowiada o projekcie dot. systemu RESHeat (film zrealizowany w ramach działalności Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE)
 
Celem konkursu „Gwiazdy Horyzontu 2020” było wyłonienie i nagrodzenie tytułem honorowym podmiotów uczestniczących w projektach realizowanych w ramach programu ramowego Horyzont 2020. Zostali nimi:
  • Kategoria Uczelnia: Uniwersytet Jagielloński – 7 koordynacji, 51 uczestnictw w programie H2020
  • Kategoria Instytut badawczy: Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk – 15 uczestnictw w programie H2020
  • Kategoria Przedsiębiorstwo: Metrosoft Polska Sp. z o.o. – 2 koordynacje w programie H2020
 
Zdobywcami tytułów w kategorii Nagroda indywidualna zostali: 
  • dr hab. inż. Paweł Ocłoń, prof. PK
  • dr hab. Michał Németh, prof. UJ
  • dr hab. inż. Aleksander Poreda, prof. UR
  • dr hab. inż. Urszula Stachewicz, prof. AGH
  • dr hab. Tomasz Żuradzki, prof. UJ
 
Przyznane zostały również dwie nagrody specjalne za popularyzację nauki i programu Horyzont 2020, które otrzymali: dr hab. inż. Krzysztof Fic i prof. dr hab. Alicja Józkowicz. 
 
Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Gwiazdy Horyzontu 2020” odbędzie się w 2021 r., jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners