Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Rush - Closer To The Heart
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

10.04
2020
Rektor Politechniki Krakowskiej w specjalnym przesłaniu przed Świętami Wielkanocnymi

Rektor Politechniki Krakowskiej w specjalnym przesłaniu przed Świętami Wielkanocnymi

 
Rektor Politechniki Krakowskiej w specjalnym przesłaniu przed Świętami Wielkanocnymi
Drodzy Pracownicy, Studenci, Doktoranci, Przyjaciele Politechniki Krakowskiej! Tegoroczne Święta Wielkanocne obchodzimy w szczególnym czasie – niszczycielskiej pandemii koronawirusa, która zmienia nasz świat. W błyskawicznym tempie śmiertelne zagrożenie, a przy nim troska o życie i zdrowie zmienia nasze plany, priorytety, nasze życie rodzinne i zawodowe.


 

 
Jeszcze zaledwie kilka tygodni temu zajmowaliśmy się organizacją tradycyjnego Biegu Kościuszkowskiego, w ostatnią fazę weszły przygotowania do majowego Święta Szkoły. Mieliśmy na nim świętować jubileusz 75-lecia powstania Politechniki Krakowskiej. Zaczęliśmy działania wyborcze, tak, by wybrać nowy Senat i Rektora PK. 
 
 
Koronawirus zmienił wszystko.
 
 
Wszystkie działania, prowadzone dotąd w znanych nam formach, musiały zejść na dalszy plan. Uczelnia zawiesiła kształcenie – najpierw na miesiąc, teraz o kolejne tygodnie. W ciągu zaledwie kilku dni musieliśmy się wszyscy przenieść do zdalnej rzeczywistości. Opustoszały sale wykładowe i laboratoria. Eksperymentujemy i uczymy się żyć i pracować na odległość, ale jednocześnie chcemy pozostawać w kontakcie, być w tym trudnym czasie razem. Staramy się wszyscy odnaleźć w tej nowej rzeczywistości, choć jest ona równie nieobliczalna jak sam wirus. Każdy dzień przynosi nowe zaskakujące informacje, a przyszłość jest kompletnie nieprzewidywalna. 
 
 
Ten trudny czas jest dla wszystkich sprawdzianem z odpowiedzialności, wzajemnej życzliwości, gotowości do niesienia sobie pomocy. Zagrożenie życia zmusiło wszystkich do zwolnienia tempa i do refleksji, co powinno być priorytetem na co dzień. Pamiętajmy, że od nas samych zależy bardzo wiele. Stosując się do zaleceń służb medycznych i państwowych, a także do rektorskich zarządzeń, możemy przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Obecne zagrożenie, którego wszyscy się bardzo obawiamy, nie może skłaniać nas do działań pochopnych, nieodpowiedzialnych. Zostańmy w domach! Bądźmy rozsądni, ale i empatyczni, pamiętajmy o ludziach, którzy potrzebują wsparcia, a może i większej pomocy.
 
 
Dla mnie osobiście wielkim przeżyciem jest odzew naszej społeczności akademickiej, która w spontaniczny sposób zareagowała na apele o włączenie się w pomoc ludziom i instytucjom medycznym. W naszej uczelni działa grupa wspaniałych wolontariuszy, którzy w różnych formach wspierają medyków w walce z koronawirusem. Trwa druk przyłbic na drukarkach 3D i szycie maseczek dla personelu medycznego, zorganizowane przez naszych pracowników stanowiska z kamerami termowizyjnymi chronią lekarzy i pielęgniarki w szpitalu Jana Pawła II. Są też inne cenne inicjatywy. Staramy się o nich na bieżąco informować na stronie internetowej i profilach społecznościowych uczelni. Wielu z nas – słysząc wiadomości o płynącej z PK pomocy – daje wyraz temu, że są dumni z bycia członkami społeczności akademickiej Politechniki Krakowskiej. Brawa dla wszystkich pomagających! 
 
 
Dziękuję wszystkim pracownikom – nauczycielom akademickim i pracownikom niebędącym nauczycielami – którzy przyjmują ze zrozumieniem i cierpliwością naszą działalność w nadzwyczajnych okolicznościach. Szczególne podziękowania kieruję do doktorantów i studentów – wobec zawieszenia funkcjonowania uczelni znaleźli się w trudnej sytuacji, ale dzielnie podejmują nowe wyzwania.
 
 
Pamiętajmy, jesteśmy wspólnotą akademicką i bądźmy nadal gotowi służyć sobie nawzajem i innym pomocą. Mimo obaw i poczucia zagrożenia starajmy się myśleć optymistycznie o przyszłości. Politechnika wróci do normalnej działalności. Prędzej czy później, ale wróci.
 
 
Wszystkim Pracownikom, Studentom, Absolwentom i Przyjaciołom Politechniki Krakowskiej z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć najszczersze życzenia – zdrowia, spokoju i spełnienia nadziei, że ten stan niepewności wkrótce się skończy. W tym szczególnym czasie jesteśmy myślami i sercem z naszymi najbliższymi i przyjaciółmi. Wierzymy, że wkrótce wszyscy się spotkamy i wrócimy z radością do naszych codziennych spraw. 
 
 
Jan Kazior
Rektor Politechniki Krakowskiej
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners