U2 - Stuck In A Moment You Can't Get Out Of

Rekordy na Dzień Liczby Pi

Gotowi do pobicia rekordu w recytowaniu rozwinięcia liczby Pi? Już w najbliższy wtorek na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki Politechniki Krakowskiej odbędą się obchody Dnia Liczby Pi, a ich głównym punktem będzie próba pobicia rekordu.

Po raz pierwszy Dzień Liczby Pi obchodzono w 1988 r. w San Francisco. Przypomnijmy, że w notacji amerykańskiej 14 marca to 3/14. Corocznie Dzień Liczby Pi organizowany jest przez Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki PK.

Dotychczasowy rekord w recytowaniu rozwinięcia liczby pi należy do studenta budownictwa z Politechniki Krakowskiej Dawida Wójcika - w 2014 r. pobił swoje poprzednie rekordy i wyrecytował 1954 cyfry po przecinku.

Formularz zgłoszeniowy i szczegółowy program Dnia Liczby Pi na Politechnice Krakowskiej znajdują się na stronie: www.dzienliczbypi.pl.