Red Hot Chilli Peppers - Higher Ground

Przystanek Emaus 2018

W wielkanocny poniedziałek wzdłuż ulicy Kościuszki, u stóp klasztoru ss. Norbertanek, odbędzie się jeden z najstarszych i najbarwniejszych krakowskich jarmarków.

Tradycja zwierzynieckiego odpustu pochodzi ze średniowiecza, kiedy to w drugi dzień Świąt Wielkanocnych mieszkańcy Krakowa szli w religijnej procesji do wsi Zwierzyniec. Tam odbywał się odpust, a główną atrakcję stanowiły kramy z zabawkami.
Program tegorocznego wydarzenia przewiduje:

- zwiedzanie wystawy „Prawie wszystko o Zwierzyńcu",
- warsztaty dla dzieci „Dawne zabawki emausowe",
- ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejsze drzewko emausowe.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi podczas Przystanku Emaus w Domu Zwierzynieckim w Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia 2018 roku o godzinie 12.00.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.