Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Gotye - Eyes Wide Open
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

09.11
2022
Przewodnicząca SSPK została ekspertką Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Przewodnicząca SSPK została ekspertką Polskiej Komisji Akredytacyjnej

 
Inż. Marta Tyrka, przewodnicząca Parlamentu Samorządu Studenckiego Politechniki Krakowskiej, została wybrana ekspertką Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA).

Inż. Marta Tyrka jest absolwentką budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej, a także studentką kierunku inżynieria środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki. Od 1 grudnia 2021 r. pełni funkcję Przewodniczącej SSPK. W poprzedniej kadencji Parlamentu Samorządu Studenckiego PK przewodniczyła Komisji Promocji i Mediów. Jest także członkinią Senatu Politechniki Krakowskiej oraz członkinią Rady Uczelni.

 

Aby dołączyć do Zespołu ekspertów ds. studenckich Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Marta musiała przejść czteroetapowy proces rekrutacyjny i wykazać się wiedzą merytoryczną dotyczącą szkolnictwa wyższego, znajomością podstawowych zagadnień organizacyjnych i prawnych funkcjonowania szkół wyższych (w szczególności w zakresie toku studiów oraz praw i obowiązków studenta) oraz podstawowych zagadnień z zakresu jakości kształcenia.

 

Do obowiązków studenckich ekspertów PKA należy przeprowadzanie ocen programowych w szkołach wyższych, formułowanie opinii odnoszących się do spraw studenckich – w szczególności w zakresie opieki nad studentami w procesie uczenia się i osiągania efektów kształcenia – oraz sporządzanie raportów powizytacyjnych.

 

Polska Komisja Akredytacyjna jest niezależną instytucją działającą na rzecz doskonalenia jakości kształcenia. Do jej zadań należy m.in.: dokonywanie ocen programowych i instytucjonalnych, wydawanie opinii o jakości kształcenia, a także opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących szkolnictwa wyższego i nauki.

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners