Moving Radio Edit

Przepis na miasto tylko w 24 godziny

Trwają warsztaty transportowo-urbanistyczne "Przepis na miasto", które organizują studenci Koła Naukowego Systemów Komunikacyjnych i Zakład Systemów Komunikacyjnych PK. Uczestnicy w ciągu 24 godzin opracują koncepcję dla części Krakowa położonej na terenie Dębnik i Zwierzyńca.

"Przepis na miasto" to ogólnopolskie warsztaty dla studentów kierunków: architektura, architektura krajobrazu, transport, gospodarka przestrzenna i geografia. Celem przedsięwzięcia jest nauka kształtowania przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb wszystkich jej użytkowników w myśl zrównoważonej mobilności, a także krzewienie wśród studentów "kierunków miejskich" wiedzy na temat racjonalnego, świadomego planowania przestrzennego oraz projektowania urbanistycznego z uwzględnieniem rozwoju systemów komunikacyjnych.

Efekty prac uczestnicy warsztatów przedstawią w sobotę 20 maja o godz. 12.30 w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym "Działownia" na głównym kampusie Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24.

Szczegóły na: knsk.org/warsztaty/przepis-na-miasto