Papa Roach - Last Resort

Przejażdżka i pomoc

W pierwszym tygodniu stycznia ruszyła licytacja przejazdu symulatorem tramwaju NGT6 dla krakowskiego oddziału WOŚP. Aukcję przygotował Instytut Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej.

Symulator tramwaju wiernie oddaje realia pracy motorniczego: kabinę tramwaju NGT6, układ projekcji scenerii jazdy, stanowisko instruktażowe oraz specjalny program symulacji jazdy. Wirtualna podróż symuluje również wszelkie możliwe utrudnienia, które mogą wystąpić podczas jazdy – śliskie tory, awaria tramwaju lub niegrzeczny pasażer w wagonie.

Na co dzień z symulatora korzystają studenci PK podczas zajęć dydaktycznych z przedmiotów takich jak m.in. teoria i inżynieria ruchu pojazdów szynowych lub projektowanie środków transportu szynowego. Na symulatorze odbywają się także szkolenia motorniczych MPK oraz prowadzone są badania z zakresu ergonomii czy psychologii transportu.

Pierwszy miesiąc Nowego Roku daje niepowtarzalną okazję do przejażdżki symulatorem tramwaju, po wykupieniu możliwości na aukcji. Całość dochodu zostanie przekazana na cele tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Link do aukcji znajdziecie tutaj, a więcej informacji na stronie FB wydarzenia.