Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

16.06
2022
Przed nami Noc Tańca 2022!

Przed nami Noc Tańca 2022!

 
Przed nami Noc Tańca 2022!
„Z tańcem przez świat” – pod takim hasłem w sobotę, 18 czerwca odbędzie się w Krakowie 4. edycja Nocy Tańca. Pokazy będzie można zobaczyć na scenach plenerowych zlokalizowanych przy Dworku Białoprądnickim oraz na Rynku Podgórskim.

Po ponad dwóch latach zmagań z pandemią, wielu z nas tęskni za życiem towarzyskim i uczestnictwem w inicjatywach kulturalnych. Krakowska Noc Tańca to świetna propozycja łącząca jedno i drugie. Wydarzenie jest znakomitą okazją do przybliżenia sztuki tańca szerokiemu gronu odbiorców, poprzez prezentację jego różnych stylów, gatunków a nawet form pozascenicznych. Chcemy również pokazać możliwości i potencjał krakowskiego środowiska artystycznego związanego ze sztuką taneczną. W programie Nocy znajdują się spektakle i pokazy taneczne, autorskie prezentacje, pokazy sztuki tanecznej, warsztaty tańca oraz eksperymenty taneczne. Celem projektu jest wspieranie aktywności związanych z tańcem, zachęcenie do komunikowania tańca z innymi obszarami sztuki oraz integracja środowisk twórczych i artystycznych, instytucji kultury i organizacji pozarządowych wokół sztuki tanecznej – mówi Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego krakowskiego magistratu.

W ubiegłym roku Noc Tańca odbywała się pod hasłem: „Poloneza czas zacząć”. Polonez połączył wówczas cztery sceny plenerowe i zamienił Kraków w miasto tańca. W tym rok Noc Tańca odbędzie się pod hasłem: „Z tańcem przez świat”. Na dwóch scenach plenerowych: przy Dworku Białoprądnickim (ul. Papiernicza 2) oraz na Rynku Podgórskim nie tylko poznamy tradycje taneczne z różnych zakątków świata, ale i sami będziemy mogli odbyć fascynującą, taneczną wędrówkę.

Pokazy rozpoczną się już w godzinach popołudniowych – na scenach będą prezentować się najmłodsi tancerze. Później będziemy mogli podziwiać tańce: hiszpańskie, greckie, węgierskie, ukraińskie, indyjskie, afrykańskie, ale także tańce historyczne (barokowe) – w wykonaniu Baletu Cracovia Danca i tańce nowoczesne – w wykonaniu m.in. FunkyFree Dance Studio.

Noc Tańca zakończą wielokulturowa potańcówka na Rynku Podgórskim, uzupełniona pokazami Street Dance (style pochodzące z Nowego Jorku, m. in.: break dance, hip-hop, popping) oraz nauka tańców izraelskich i bałkańskich, a także „Bałkańska potupajka” – w pięknych wnętrzach Dworku Białoprądnickiego, prowadzona przez DJ’a, pochodzącego z Macedonii, wychowanego w rodzinie, której członkami byli muzycy znani w Macedonii i Jugosławii.

Szczegółowy program dostępny na stronie: krakowskienoce.pl oraz profilu Krakowskie Noce.

Zapraszamy do wspólnej, nocnej zabawy – zapraszamy do tańca!

 

---

źródło krakow.pl

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners