Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Foo Fighters - Breakout
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

22.03
2021
Przed nami 10. Krakowski Festiwal Komiksu

Przed nami 10. Krakowski Festiwal Komiksu

 
Przed nami 10. Krakowski Festiwal Komiksu
Krakowski Festiwal Komiksu to doroczne spotkanie fanów historii obrazkowych, ilustracji i animacji. Tegoroczna edycja festiwalu powinna odbyć się dniach 26-28 marca. W programie znajdą się wirtualne spotkania autorskie z polskimi i zagranicznymi twórcami komiksu, tematyczne panele dyskusyjne i plenerowa wystawa.
 
Podczas dziesiątej edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu będziemy gościć m.in. twórców z Argentyny, Belgii, Francji, Polski i Szkocji. Wśród nich warto wymienić Davida Vandermeulena – belgijskiego ilustratora komiksu „Sapiens. Opowieść graficzna” (Wydawnictwo Literackie), błyskotliwej i pełnej humoru historii, która czerpie idee i pomysły z przetłumaczonego na 60 języków światowego bestsellera – „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, autorstwa Yuvala Noaha Harariego.
 
Zaproszenie do udziału w festiwalu przyjął szkocki rysownik i ilustrator Tom Gauld – znany z humorystycznych pasków komiksowych publikowanych m.in. na łamach „The New Yorker”, „The New York Times”, „The Guardian” oraz „New Scientist”.
 
W czasie festiwalu porozmawiamy również z Diegiem Agrimbauem i Lucasem Varelą – autorami postapokaliptycznego „Człowieka” (wyd. Timof i cisi wspólnicy), a także z Maxem de Radiguès’em, młodym belgijskim rysownikiem i scenarzystą, autorem wybuchowej powieści graficznej pt. „Bękart” (wyd. Kultura Gniewu), poświęconej skomplikowanym rodzinnym relacjom.
Wątki krakowskie
 
Podczas festiwalu nie zabraknie wątków krakowskich, o których porozmawiamy m.in. ze Stephenem Desbergiem, scenarzystą słynnej serii komiksowej „Skorpion” (wyd. Egmont), której najnowszy epizod rozgrywa się częściowo w Krakowie. Przyjrzymy się słynnemu Szczerbcowi z wawelskich zbiorów, czyli „Tajemnicy miecza” – pierwszym komiksie wydanym przez Zamek Królewski na Wawelu. Opowiedzą o nim jego twórcy: Artur Wabik i Marcin Wierzchowski. Będziemy też rozmawiać o ich najnowszym, trzecim komiksie zatytułowanym „Czarna studnia”.
 
Jak twórcy komiksowi opowiadają o zbliżającej się katastrofie klimatycznej i popularyzują ekologiczne idee? Podczas festiwalu porozmawiają o tym Paweł Kicman, Aleksandra Herzyk, Karolina Plewińska i Tomasz Grządziela. Wśród zaproszonych gości dziesiątej edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu znaleźli się także Łukasz Ryłko, Rafał Szłapa, Marcin Podolec, Aleksandra Szmida, Wanda Hagedorn, Małgorzata Kulik, Marek Turek.
 
Spacery tematyczne z przewodnikiem
 
Festiwalowi towarzyszyć będą wycieczki, w niewielkich grupach, śladami dawnych i współczesnych twórców komiksu w Krakowie. Przygotowane specjalnie na tę okazję spacery poprowadzi przewodniczka miejska Alicja Zioło. Informacja o zapisach pojawi się już wkrótce.

Z powodu lockdownu termin lub forma spotkania mogą ulec zmianie. Dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie. Program festiwalu jest dostępny tutaj.
 
 
---
 
źródło: Krakow.pl
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners