Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

THE TING TINGS - Hang It Up
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

18.11
2022
Projekty z Politechniki Krakowskiej z finansowaniem w ostatnim tegorocznym rozdaniu MINIATURY

Projekty z Politechniki Krakowskiej z finansowaniem w ostatnim tegorocznym rozdaniu MINIATURY

 
Projekty z Politechniki Krakowskiej z finansowaniem w ostatnim tegorocznym rozdaniu MINIATURY
Blisko dwieście działań naukowych zostało zakwalifikowanych do finansowania w ostatniej rundzie tegorocznego konkursu MINIATURA 6. Do laureatów trafi ponad 7,7 mln zł na badania wstępne i pilotażowe, staże lub wyjazdy konsultacyjne i badawcze. Finansowe wsparcie otrzymają również naukowczynie z Politechniki Krakowskiej – dr inż. Anna Stręk z Wydziału Inżynierii Lądowej i dr inż. Natalia Radwan-Pragłowska z Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej.
W 6. edycji konkursu MINIATURA, organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki, można było uzyskać finansowanie w wysokości od 5 do 50 tys. zł. Budżet całego przedsięwzięcia wynosił 20 mln zł. O środki na trwające do 12 miesięcy badania wstępne bądź pilotażowe, kwerendę, staż naukowy, wyjazd badawczy albo wyjazd konsultacyjny mogli starać się naukowcy, którzy uzyskali stopień doktora nie wcześniej niż 1 stycznia 2010 r., nie kierowali i nie kierują realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków NCN i mają w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną pracę lub co najmniej jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe. Na ostatniej w 2022 r. liście MINIATURY znalazły się nazwiska 194 badaczek i badaczy, którzy na pojedyncze działania naukowe otrzymają ponad 7,7 mln zł. Większość rozdysponowanych środków w ostatnim rozdaniu MINIATURY przeznaczono na 78 projektów z zakresu nauk o życiu (3,6 mln zł), 2,7 mln zł na 67 projektów z obszaru nauk ścisłych i technicznych, zaś badaczom w kategorii nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce przyznano 1,3 mln zł na 49 działań. W sumie o środki w ramach konkursu MINIATURA aplikowało w tym roku 15 projektów z Politechniki Krakowskiej, a 5 uzyskało finansowanie.
 
W ostatnim rozdaniu konkursu finansowanie uzyskały dwa projekty naukowczyń z Politechniki Krakowskiej. 49 999 zł na badania wstępne (pilotażowe) w projekcie „Poszukiwanie nowoczesnych rozwiązań w zakresie tworzenia i badania innowacyjnych powłok opartych o Ti/Zr celem zwiększenia efektywności neodymowych magnesów trwałych stosowanych w rozwiązaniach konstrukcyjnych do budowy maszyn elektrycznych” otrzymała dr inż. Natalia Radwan-Pragłowska z Katedry Inżynierii Elektrycznej Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej. 49 302 zł przyznano dr inż. Annie Stręk, pracującej w Katedrze Mechaniki Budowli i Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej, na projekt (badania wstępne/pilotażowe) pn. „Parametryczna definicja i wytworzenie struktur geometrycznych w celu opracowania modelu metalowego materiału komórkowego”. 
 
Listę laureatów konkursu MINIATURA 6 można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners